به گزارش تبریزمن، در اولین جلسه شورای شهر نامه فرمانداری در خصوص اشکالات قانونی بودجه سال ۹۴ در ۱۶ بند مطرح گردید. از ۱۶ بند ایراد وارده توسط  فرمانداری در جلسه شورای شهر ۱۰ بند بررسی شد.

شورا

جوابیه ۶ بند ایراد باقی مانده با تصویب اعضای شورا در جلسه روز دوشنبه هیئت رئیسه که تمام اعضای شورا حق حضور در آن را دارند مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دبیری

 شهرام دبیری در نخستین جلسه شورای شهر تبریز در سال ۹۴ با اعلام این مطلب افزود: باتوجه به شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری انتخاب شده است، باید ارتباط مسئولان با مردم افزایش یابد و مطمئنأ با تحقق شعار” دولت و ملت، همدلی و همزبانی” شاهد شکوفایی کشور خواهیم بود.

دبیری ادامه داد: مردم تبریز در سال ۹۴ نیز همچون گذشته به شورای شهر و شهرداری تبریز اعتماد کنند و این اعتماد زمینه ساز توسعه روز به روز تبریز می شود.

وی با بیان اینکه حاصل شدن توافق هسته ای، نتیجه اعتماد مردم به دولت است، اظهار کرد: توافق هسته ای ایران با گروه ۱+۵ موفقیتی بزرگ است که برکات آن بعد از اجرا نمود پیدا خواهد کرد.

وی گفت: تکنولوژی هسته ای در صنایع پزشکی، کشاورزی و غیره کاربرد دارد و خوشبختانه دنیا نیز استفاده ایران از این تکنولوژی را پذیرفته است و دانشمندان ما در این زمینه به موفقیت های زیادی دست یافته اند.

رییس شورای شهر تبریز با گرامیداشت ۱۸ فروردین، روز بهداشت و سلامت، گفت: سلامت شهروندان یکی از مهمترین دغدغه مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر است و در بودجه سال ۹۴ بودجه قابل توجهی برای ارتقای سلامت شهروندی در نظر گرفته شده است.

دکتر شهرام دبیری قبل از طرح نامه فرمانداری تاکید کرد: فرمانداری کلیات بودجه را به جز مواردی که در این نامه با مستندات قانونی اعلام نموده است، تایید کرده است و ما نیز بودجه را برای اجرا به شهرداری ابلاغ کرده ایم. همچنین برخی از مواردی که در این نامه مطرح شده جنبه توصیه ای دارد و الزام آور نمی باشد.

 

مدبر

 دکتر جعفر مدبر در سخنان پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر با بیان اینکه از خدای متعال می خواهیم که امسال سال پیروزی جبهه اسلام بر جبهه کفر باشد ابراز داشت: الگویی که در کشور ایران بعد از پیروزی انقلاب طراحی شده است راهی است که هم دنیا و هم آخرت مردم را در نظر گرفته است.

وی با آرزوی توفیق برای همه کارگزاران نظام برای خدمت بیشتر به مردم تاکید کرد: در سال جدید باید برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های لازم برای رسیدن به درآمد پایدار شهری اولویت شورا باید باشد.

مدبر ادامه داد: توجه به مناطق محروم و کم برخوردار به گونه ای که از این مناطق محرومیت زدایی اتفاق بیفتد باید خواست شورا باشد چنانکه تا کنون نیز اینگونه بوده است. محرومیت زدایی از مناطق محروم خواست همه مدیران کشور بویژه مقام معظم رهبری نیز می باشد.

عضو شورای شهر تبریز در پایان با تاکید بر انیکه توجه به زیر ساخت های توسعه شهر باید مورد توجه باشد اظهار داشت: یکی از مسائل مهم در زیرساخت های توسعه که موجب محرومیت زدایی نیز می شود بحث مسیرگشایی ها می باشد که امیدواریم در سال ۹۴ شاهد مسیر گشایی های بیشتری باشیم.

 

جعفریسردار جفعری در سخنان پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر تبریز با تبریک سال جدید گفت: نقش خدمات شهری در ایام تعطیلات کاملا به چشم می خورد و جا دارد از کارکنان خدمات شهری تشکر کنیم.

وی با اشاره به نامگذاری سال جدید به عنوان ملت و دولت همزبانی و همدلی تصریح کرد: نامگذاری سالها مجزا از سال قبل نیست و مقام معظم رهبری در حال تبیین یک ذنجیره مدیریتی هستند، همدلی و همزبانی زمانی اتفاق می افتد که مدیریت جهادی مثل سال قبل برقرار باشد.

عضو شورای شهر با بیان اینکه مردم از سیستم اداری ناراضی هستند تاکید کرد: باید مدیران با مدیریت جهادی حرکت کنند و بر این اساس تصمیم گیری کنند، مدیران ما باید بدانند در چه جایگاهی حضور دارند.

 

بابایی اقدمدکتر فریدون بابایی اقدم در سخنان پیش از دستور جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز با تبریک سال جدید گفت: در مورد نامگذاری سال جدید باید همدلی و همزبانی ابتدا بین خودمان ایجاد شود و در مرحله بعد این همدلی و همزبانی بین شورا و شهرداری باشد و بعد از آن بین مدیران شهری.

وی در ادامه با اشاره به مجموعه کارهای معاونت خدمات شهری ابراز داشت: به دلیل کارهایی که در ایام تعطیلات از طرف معاونت خدمات شهری انجام یافته از مهندس قربانیان و کلیه کارکنان از معاونت تشکر می کنم و قدردان تلاش های کلیه کارگران معاونت خدمات شهری هستم.

عضو شورای شهر تبریز با اشاره به مشکلات فاضلاب شهر تبریز تصریح کرد: فاضلاب برخی از محلات به مهرانه رود ریخته می شود که باعث بسیاری از مشکلات گردیده که برای حل مشکلات انها باید تمهیدات ویژه اندیشیده شود.

 

ایرج شهین باهرمهندس ایرج شهین باهر در سخنان پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر تبریز با تبریک آغاز سال نو ایراز داشت: امیدوارم سال جدید برای همه ما به صورت واقعی حول حالنا باشد.

وی ادامه داد: از پرسنل خدوم شهرداری علل خصوص کارکنان فضای سبز و خدمات شهری به دلیل اینکه در ایام تعطیلات بستر مناسبی ایجاد کردند تقدیر و تشکر میکنم.

عضو شورای شهر تبریز با بیان این مطلب که فصل کاری در تبریز محدود است افزود: شهرداری نسبت به آغاز کارهای عمرانی با لحاظ کار درشب نسبت به امضا قرارداد اقدام نماید.

وی در پایان با تبریک به دکتر بابایی اقدم به دلیل تالیف کتابش گفت: شهرداری تبریز همانند شهرداری تهران از تالیفات حوزه شهری حمایت کند.

 

شیری آذردکتر حبیب شیری آذر در سخنان پیش از دستور جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه امیدوارم در سال جدید توفیق خدمت بیشتر به مردم داشته باشیم تصریح کرد: از مقام معظم رهبری به دلیل حمایت همه جانبه از تیم دیپلماسی که به بیانیه مشترک ختم شد.

وی ادامه داد: از دکتر ظریف به دلیل مذاکرات شجاعانه با قدرت های جهانی که موجب شد تمام جهان حقوق ملت ایران در بهره مندی از فن آوری صلح آمیز هسته ای را به رسمیت بشناسند تقدیر می کنم.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز با تشکر از عملکرد شهرداری تبریز در سال گذشته تاکید کرد: عملکرد شهرداری در سال ۹۳ کاملا رضایت بخش بود و از کلیه افرادی که در در ایام تعطیلات به مردم خدمت کردند سپاسگذارم.

 

خاماچی

مهندس المیرا خاماچی در ابتدای جلسه امروز شورای شهر با تبریک آغاز سال جدید تاکید کرد: جلسه آغاز سال زمان تذکر دادن نیست و باید از انرژی مثبت روزهای آغازی سال بهره مند شد.

وی ادامه داد: از عملکرد فوق العاده شورای شهر در سال گذشته و همچنین از مدیران و کارکنان مجموعه شهرداری تشکر و قدردانی می کنم و آرزو می کنم سال آینده عملکرد بهتری داشته باشیم.

 

 

ششگلانیجواد ششگلانی در جلسه صبح امروز شورای شهر ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید کرد: از خدا بخواهیم که پیرو واقعی مقام معظم رهبری باشیم.

وی با تشکر از اعضای شورا، کارکنان و مدیران شهرداری و کلیه افرادی که در خدمت به مردم در سال گذشته نقش داشته اند ادامه داد: امیدوارم در سال جدید اگر اعضای شورا یا مدیران شهرداری به سفر خارجی می روند مواردی را که میشود در شهر اجرا کرد را به مدیران شهری انتقال بدهند و شاهد رشد زیبایی شهر باشیم.

وی در پایان با اعلام اینکه هنوز در بحث آسفالت مشکل داریم تصریح کرد: آسفالت بسیاری از خیابان های شهر که تعداد زیادی از آنها مربوط به مرکز شهر می باشد مشکل دارند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :