معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تأکید بر حساسیت موضوع تجهیزات پزشکی، گفت: در تولید این محصولات بحث ایمنی بیمار مطرح بوده و باید محصولات و تجهیزات باکیفیت و متناسب با استانداردهای موجود تولید شوند؛ چرا که ما در بحث ایمنی بیمار با هیچکس معامله‌ای نداریم.

به گزارش تبریزمن، علی نقی‌زادیه در آیین افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه تبریز هلث ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهدا اظهار کرد: برنامه‌ی این نمایشگاه از سال گذشته تهیه شده و در شش ماهه گذشته نیز جلساتی به منظور هرچه بهتر اجرا شدن این برنامه برگزار شد.

وی ادامه داد: فضای این نمایشگاه ۱۰ هزار متر مربع بوده و ۲۱۰ شرکت نیز در این نمایشگاه حضور داشته به ارائه‌ی محصولات پزشکی خود خواهند پرداخت و همچنین این نمایشگاه فرصت مناسبی برای تولیدکنندگان داخلی است.

معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور، خاطرنشان کرد: به دنبال این طرح، تحول عظیمی در حوزه‎ی سلامت به وجود آمده و همچنین در بحث تجهیزات پزشکی نیز که تحول بزرگی رخ داد؛ چرا که امروز تمامی تجهیزات از طریق سیستم تایید می‌شوند.

وی یادآور شد: پاشنه‌ی آشیل طرح تحول نظام سلامت، همان تجهیزات پزشکی بود و در طی این سه سال نیز صرفه‌جویی و کاهش قیمت شدیدی در این حوزه به وجود آمد؛ به طوری که در هر دستگاه مانیتورینگ حداقل سه میلیون تومان هزینه‌ها کاهش یافته است.

وی بیان کرد: در سال ۹۲ ما یکی از نقاط ضعف ما در اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه بود که با ایجاد طرح‌های جدید و تلاش ها، توانستیم امروز به مرحله‌ای برسیم که اداره تجهیزات ما بالاترین امتیاز را در کشور به خود اختصاص داده است.

نقی‌زادیه اظهار کرد: تولیدکنندگان داخلی ما در حوز‌ه‌ی تجهیزات پزشکی در جایگاه خوبی قرار دارند.

گفتنی است؛ آیین افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه تبریز هلث با حضور جمعی از اهالی بهداشت و درمان و همچنین مسئولان استانی در سالن شمس تبریزی نمایشگاه بین‌‌المللی تبریز برگزار شد و در پایان مراسم نیز دومینوی ۴۰هزار مهره‌ای توسط مسئولان به حرکت درآمد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :