دکتر پزشکیان از تماس تلفنی با وزیر ورزش و جوانان و رسول خادم خبر داد و گفت: طی این جلسه با وزیر ورزش و جوانان و رسول خادم تلفنی صحبت کردم و تمامی بحث‌ها را با آنها نیز داشتیم و وزیر ورزش و جوانان نیز قول دادند که تا دو روز آینده نتیجه بررسی‌های خود را اعلام می‌کنند.

به گزارش تبریزمن، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان، نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه‌ای دو ساعته برای بررسی موضوع اعتراض پرویز هادی آزادکار سنگین وزن ایران درخصوص بازی اخیر انتخابی وزن ۱۲۵ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد ایران برای حضور در المپیک ریو با حضور امیررضا خادم معاون وزارت ورزش و جوانان، محسن کاوه مربی کشتی، پرویز هادی و با حضور نادر قاضی پور نماینده ارومیه و احمد علیرضا بیگی نماینده تبریز، در محل دفتر خودشان در مجلس خبر داد.

مسعود پزشکیان با اشاره به بررسی اجمالی موضوع اعتراض هادی گفت: گویا قبلا به پرویز هادی اعلام کرده بودند که نتیجه تورنمنت خارجی هرچه باشد بر اساس آن نتیجه، اقدام خواهیم کرد و بعد از بازی‌های ارمنستان که هادی توانست رتبه نخست را به دست بیاورد و بعد از برگشت موضوع تغییر می‌کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بعد از برگشت به هادی می‌گویند دو هفته بعد بازی دارید و این موضوع  باز تغییر می‌کند و بعد مطرح می‌شود یک هفته بعد و در نهایت وادار می‌کنند که هادی کشتی بگیرد .

پزشکیان افزود: هادی می‌گوید من خسته بودم و بازی‌ها مرا به شدت خسته کرده بود و به همین خاطر آمادگی کافی نداشتم با وجود این در دیدار نخست توانستم ببرم و در دیدار دوم و سوم بر اثر خستگی به حریف باختم.

نائب رییس اول مجلس شورای اسلامی در خصوص صحبت‌های این جلسه گفت: بحث این بود که باید فرصت کافی برای هادی داده می‌شد تا او آمادگی خود را بار دیگر به دست می‌آورد و به قول خودشان ریکاوری می‌شد .

وی از تماس تلفنی با وزیر ورزش و جوانان و رسول خادم خبر داد و گفت: طی این جلسه با وزیر ورزش و جوانان و رسول خادم تلفنی صحبت کردم و تمامی بحث‌ها را با آنها نیز داشتیم و وزیر ورزش و جوانان نیز قول دادند که تا دو روز آینده نتیجه بررسی‌های خود را اعلام می‌کنند.

وی ادامه داد: نظر تیم این بود که هر دو نفر یعنی هادی و نفر بعدی در تمرین‌های آمادگی برای المپیک حضور داشته باشند اما نظر جمع این بود که این درست نیست .

پزشکیان، با اشاره به بررسی موضوع توسط کاوه – مربی کشتی – گفت: بعد از این بررسی‌ها قرار شد امیر خادم به صورت تخصصی کشتی‌ها را چک کند و نظر وزارت ورزش نیز جمع بندی شود.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد برای اینکه حقی ضایع نشود باید مجددا بازی کشتی تکرار شود اما تاکید می‌کنم ما نمی‌گوییم حق کسی را به کسی بدهند اما نباید حق کسی ضایع شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به پیگیری مووضع از سوی نمایندگان شمالغرب خاطرنشان کرد: باید تا چند روز آینده بررسی‌ها و جمع‌بندی‌ها از سوی متولیان امر انجام شود و اگر لازم باشد مجموعه نمایندگان نیز به موضوع ورود پیدا می‌کنند و باید نتیجه مشخص شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :