تیم ایران قهرمان مسابقات ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی آسیا شد.

پنجمین دوره مسابقات ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی کشور با حضور ۱۳۵ ورزشکار از ۱۹ کشور طی سه روز در سالن شهید پورشریفی تبریز برگزار شد که در پایان این رقابت‌ها تیم ایران با کسب ۱۳۷ امتیاز به عنوان قهرمانی رسید. تیم افغانستان با ۱۱۳ امتیاز در مکان دوم آسیا قرار گرفت و تاجیکستان و عراق با ۱۱۱ و ۱۰۷ امتیاز در جایگاه سوم مشترک تیمی قرار گرفتند.

مشروح نتایج این رقابت‌ها به شرح زیر است:

در بخش تیمی ورزش‌های زورخانه‌ای تیم ایران در این رقابت‌ها ۲ هزار و ۳۷۶ امتیاز کسب کرد و با اقتدار به عنوان قهرمانی دست یافت و تیم افغانستان دوم و تاجیکستان و عراق به صورت مشترک در سکوی سوم این رقابت‌ها قرار گرفتند.

در رشته میل‌گیری سنگین علیرضا ارجین از ایران با ۳۷۰ جفت میل‌گیری و برتری برابر حریفانش با ۲۹۵۸ امتیاز با اقتدار به قهرمانی دست یافته و جابر عبدالامیر صبری از کشور عراق دوم شد.

عنوان سوم این رقابت‌ها به صورت مشترک به نوروز عرب‌اف از تاجیکستان و امیر جمال از پاکستان رسید.

در رشته چرخ علی جلیجو از جمهوری اسلامی ایران با ۴۶۸ امتیاز و برتری محسوس بر حریفانش به عنوان نخست دست یافته و مدال طلا را برگردن آویخت.

عراقی‌ها در این رشته نیز توسط امیرعلی‌ حسین الحسنی به نقره رسیده و عرب احمدخان از پاکستان و مصطفی نورستانی از افغانستان به صورت مشترک صاحب مدال برنز این ماده از مسابقات شدند.

در رشته سنگ حسن رضایی با ۷۵۰ امتیاز به مدال طلا این ماده دست یافته و حکیم‌الله بیگ از افغانستان با کسب ۵۲۹ امتیاز در جای دوم قرار گرفت و زمان عابد محسن از عراق و ذاکر علی‌خان از پاکستان نیز بر سکوی سوم مشترک ایستاد.

طلای چرخ چمنی نیز به ایران رسیده و سید جلال صالحی با ۵۵۶ امتیاز به مدال طلا رسیده و مصطفی نورستانی از افغانستان مدال نقره را کسب کرده و نظرآل عبدل از تاجیکستان و جابر صبری عبدالامیر از عراق نیز بر سکوی سوم مشترک ایستاد.

در رشته میل بازی هم سیدسجاد موسوی باستانی کار تیم ایران با ۹۱۲ امتیاز و غلبه بر دیگر حریفان به عنوان قهرمانی آسیا دست یافت. در رده دوم عمار بصیری از عراق قرار گرفته و احمد شکیب از افغانستان و ارباب احمدخان از پاکستان در سکوی سوم جای گرفتند.

کشتی پهلوانی

رقابت‌های کشتی پهلوانی آسیا در ۴ وزن برگزار شد و در نهایت در رقابت‌های کشتی پهلوانی ایران از کسب مدال طلا بازماند.

وزن ۶۰ کیلوگرم؛

مقام اول: مصطفی حسن شریف از افغانستان

مقام دوم: نظرعلی عبدالله از تاجیکستان

مقام سوم مشترک: آناتا از نپال و یچین آ از چین تایپه

وزن ۷۰ کیلوگرم؛

مقام اول: ماندریپ از هند

مقام دوم: محمدعلی امجد از بنگلادش

مقام سوم مشترک: محمدرحیم حافظ از تاجیکستان و حیدر عبدالله از عراق

وزن ۸۰ کیلوگرم:

مقام اول: نعمت‌الله از پاکستان

مقام دوم: محمد آزاد از افغانستان

مقام سوم مشترک: سوکامورو از هند و پژمان سکونتی از ایران

وزن + ۹۰ کیلوگرم:

مقام اول: فرهاد آنکوروف از تاجیکستان

مقام دوم: رضا هادی از ایران

مقام سوم و مشترک: سیگ لاخا از هند و رضا غریب از عراق

بازوبندی پهلوانی آسیا به قهرمان سنگین وزن تعلق می‌گرفت و برای تعیین آن در آخرین مسابقه رضا هادی از ایران و دانکوف از تاجیکستان در سالن شهید شریفی تبریز به مصاف هم رفتند که کشتی‌گیر تاجیک در این مسابقه به برتری دست یافته و صاحب بازوبند پهلوانی آسیا شد.

قرار بود در این وزن پرویز هادی پهلوان کشور در این مسابقات حضور یابد که به دلیل مصدومیتی که در مسابقات قهرمانی جهان در آمریکا گریبان‌گیرش شده بود، برادر وی در رقابت‌ها حاضر شد که با برتری برابر حریفانش تا بازی پایانی پیش آمد، اما در فینال مغلوب ورزشکار تاجیک شد و به مدال نقره بسنده کرد.

در این رقابت‌ها کشورهای ایران، پاکستان، اندونزی، قطر، مالزی، مغولستان، کره جنوبی، سریلانکا، تاجیکستان، تایلند، فیلیپین، نپال، افغانستان، عراق، هند، چین تایپه، کامبوج، امارات و بنگلادش حضور داشته و برای قهرمانی در رشته تیمی و انفرادی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی حضور یافته بودند.

نفرات تیم ملی زورخانه‌ای ایران عبارت از سیدجلال صالحی، علی جلیجو، سید سجاد موسوی، حسن رضایی و پژمان سکونتی بوده و مربی این تیم حمید رضا ترابی بودند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :