جلسه علنی این هفته شورای شهر تبریز امروز در ساعت ۸:۴۵ استارت خورد و برخی حواشی را نیز در به خود دید.

تبریزمن، سرویس شهری: علی رغم تاکیدات فراوان مبنی بر حضور به موقع اعضا در جلسات رسمی اما، علی نوای باغبان اولین عضو شورا بود که در ساعت ۸:۱۰ وارد سالن این نهاد مردمی شد و محمدحسن اسوتچی و محمدحسین جعفری ۵ دقیقه پس از وی در کرسی های خود مستقر شدند.

رییس شورای شهر تبریز در دقایق آغازین جلسه به ۳۱ ماه می به عنوان روز جهانی بدون دخانیات اشاره مرد و گفت:استعمال دخانیات بعد از عارضه فشارخون دومین عامل مرگ و میر در دنیاست و موجب بیماری های تنفسی و سرطان می گردد.

شهرام دبیری افزود:لذا با فرهنگ سازی های مربوطه باید به پیشگیری از استعمال دخانیات به ویژه قلیان پرداخت زیرا متاسفانه رواج استفاده از انواع قلیان های میوه ای در بین جوانان خطرناک و قابل تأمل می باشد.

شهردار کلان شهر تبریز هم که قرار بود به سفر خارج از کشور برود مسافرت خود را به خاطر پاسخگویی به سوالات رییس کمیسیون نظارت شورا کنسل مرد و در صحن علنی این نهاد حضور یافت.

صادق نجفی با ذکر این نکته که اخیرا ۲ پروژه بزرگ عمرانی در بازه زمانی کمتر از ۹ ماه به بهره برداری رسید خطاب به اعضای شورا گفت:حداقل این ها را هم بگویید تا بچه های شهرداری روحیه بگیرند! ما همیشه از سوالات شما استقبال کرده ایم زیرا این امر باعث می شود تا مدیران ما به مستندسازی بپردازند.

نجفی

وی افزود:لذا اگر در هر جا نواقصی هم وجود داشته باشد به صورت حضوری پاسخ داده خواهد شد و یا نسبت به تشریح ابهامات شما اقدام خواهد گردید تا شبهه ای باقی نماند.
نجفی اضافه کرد:تلاش ما این است که به زیرساخت های شهری وارد شده و به خانه تکانی بپردازیم زیرا در شهرداری تبریز، موضوعات محرمانه ای نداریم!

شهردار تبریز با ذکر این نکته که تاکنون ۳ عضو شورای شهر به اتفاق خانواده خود به خارج از کشور سفر کرده اند ابراز داشت:رقم بودجه پیش بینی شده برای مأموریت های خارج از کشور مدیران شهرداری در سال ۹۳، مبلغ یک میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان بود که خوشبختانه مبلغ ۶۹۰ میلیون تومان مورد استفاده قرار گرفت که در واقع بخش ناچیزی از این بودجه را به خود اختصاص داد.

در ادامه جلسه، صادق نجفی و داود امیرحقیان به سوال و جواب با یکدیگر پرداختند که شفاف سازی مواردی بود که رییس کمیسیون نظارت شورا در خصوص پاره ای از ابهامات در ساختار شهرداری در چند ماه اخیر از شهردار تبریز درخواست کرده بود.

از نکات جالبی که می توان درباره این بگومگوها اشاره کرد اظهارات صادق نجفی خطاب به داود امیرحقیان بود که گویا زمانی که وی شهردار منطقه ۷ تبریز بوده علی رغم سمت “مدیر شهرداری”، ابلاغ “شهردار” برای امیرحقیان صادر شده بود و این موضوع سکوت وی را به همراه داشت!


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :