رئیس مجلس ملی پاکستان و مقام عالی حزب حاکم این کشور گفت که ایران و پاکستان با تلاش های جمعی و در کنار هم، می توانند بر تمام چالش ها و نگرانی های مشترک فائق آیند.

به گزارش تبریزمن، ‘سردار ایاز صادق’ در خصوص اهمیت سفر اخیر ‘ناصر خان جنجوعه’ مشاور امنیت ملی پاکستان به تهران، گفت: ایران کشوری بزرگ در منطقه و همسایه ای فوق العاده مهم برای پاکستان است و تماس ها و رفت و آمدهای منظم و مستمر مقام های عالی دو کشور، نشان دهند عزم و اراده دو طرف برای گسترش روابط دوستانه است.

وی سفر ناصر خان جنجوعه به تهران و دیدارهای وی با مقام های عالی امنیتی، سیاسی و دفاعی ایران را فوق العاده مهم ارزیابی کرد و گفت: پاکستان و ایران باید در کنار هم و با همکاری هم به مبارزه با تروریسم و دیگر پدیده های شوم بپردازند و دوشادوش یکدیگر، برای رفع نگرانی های مشترک و حل مسائل منطقه گام بردارند.

سردار ایاز صادق تاکید کرد: هر یک از این کشور به تنها قادر نخواهند بود بر مشکلات، مسائل و نگرانی های مشترک غلبه کنند و تنها با اقدام و تلاش جمعی است که می توانیم به قدرتی عظیم برای رویارویی با مشکلات پیش روی دو کشور دست یابیم.
رئیس مجلس ملی پاکستان تصریح کرد: معتقدم ایران به عنوان یکی از مردم سالارترین کشورهای منطقه، نقشی فعال در تحولات منطقه دارد و می تواند الگویی مناسب برای سایر کشورها باشد.

وی همچنین به تماس ها و دیدارهای مختلف خود با ‘علی لاریجانی’ رئیس مجلس شورای اسلامی در ماه ها و سال های گذشته اشاره کرد و گفت: روسای مجلس دو کشور نیز بطور منظم در تماس و تعامل هستند و به سهم خود، تلاش های ارزنده ای برای تقویت روابط دو همسایه به ویژه در حوزه روابط و همکاری های پارلمانی انجام داده اند.

ایاز صادق همچنین از دعوت رسمی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از وی برای سفر به تهران قدردانی و استقبال کرد و گفت که در ماه های آینده برنامه برای سفر به تهران با هدف گسترش همکاری های پارلمانی و تقویت بیش از پیش روابط دوجانبه، انجام خواهد داد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :