عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در سن ۷۲ سالگی قصد ورود به انتخابات ریاست جمهوری یا مجلس را ندارم.

به گزارش تبریزمن، حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر ناطق‌نوری امشب در جمع مدیران شهرستان مراغه اظهار داشت: اگر نمایندگان مجلس آینده عاقل، متدین و معتدل باشند مجلس آینده مجلسی به‌روز، خوب و شاد خواهد بود.

وی با بیان اینکه در سن ۷۲ سالگی قصد ورود به انتخابات ریاست جمهوری و مجلس را ندارد، افزود: حالا نوبت جوانان است که با تجربه ما و خلاقیت خود کشور را اداره کنند.

خبرگزاری فارس: در 72 سالگی قصد نماینده مجلس یا رئیس‌جمهور شدن را ندارم / با کسی قهر نیستیم و کاندیدای من از اول دکتر روحانی بوده است

ناطق‌نوری گفت: برای مسئولیت‌پذیری رجال سیاسی یک عمری تعریف شده است، این عمر که تمام شد باید به اتاق فکر برود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه افزود: هر چه نوآوری، خلاقیت و ابتکار بوده ما زدیم، بهتر است از این پس جوانان سرکار بیایند با تجربه ما و خلاقیت و نشاط جدید کشور را اداره کنند.

وی اضافه کرد: نسل اول انقلاب باید به اتاق فکر بروند و با نیروسازی از نسل دوم، سوم و چهارم انقلاب اداره کشور را به دست آنها بسپارند.

ناطق نوری گفت: در انتخابات قبل عقلای تمام گروه‌ها برای حضور من در انتخابات آمدند ولی من نیامدم.

با چیزی و کسی قهر نیستیم و کاندیدای من از اول دکتر روحانی بوده است

وی افزود: سیاست و دیانت ما یکی است و ما در صحنه سیاسی با نشاط حضور داری و با چیزی و کسی قهر نیستیم و کاندیدای من از اول دکتر روحانی بوده است.

سعید شبستری معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق‌نوری به دعوت استاندار برای شرکت در کنگره بین‌المللی شهریار به آذربایجان شرقی سفر کرده‌اند.

وی افزود: در این سفر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با ظرفیت‌های طبیعی، گردشگری و اقتصادی این شهرستان آشنا شدند.

تاکید بر احیای رصدخانه مراغه

نماینده مردم مراغه و عجبشیر در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه بر احیای رصدخانه تاریخی مراغه تاکید کرد.

مهدی دواتگری افزود: این اثر تاریخی با شهرت جهانی ۸۰۰ ساله در بدترین وضعیت به‌سر می‌برد و لازم است نسبت به مرمت و بازسازی این اثر اهتمام جدی شود.

به نقل از خبرگزاری فارس، ظفر محمدی فرماندار شهرستان ویژه مراغه نیز در این جلسه گفت: مراغه در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۴۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

وی افزود: خواسته و آرزوی اصلی مردم مراغه احیای دوباره رصدخانه تاریخی خواجه نصیر‌الدین طوسی در این شهر است.

محمدی گفت: رصدخانه تاریخی مراغه هویت و شناسنامه نجومی مراغه آذربایجان و ایران است.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :