دستاوردهای صنعت دارویی کشور در دولت تدبیر و امید امروز، شنبه با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری، سید حسن هاشمی وزیر بهداشت درمان و‌آموزش پزشکی و رسول دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو معرفی شد.

به گزارش تبریزمن،  حدود ۶۰ قلم دارو در حوزه داروهای نوترکیب و های تک (تولید شده با فناوری بالا) برای نخستین بار در کشور تولید شده است.

این داروها برای درمان بیماری‌های مختلف مانند ام.اس، اعصاب و روان و سرطان کاربرد دارند و بیشتر از سوی شرکت‌های دانش بنیان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و صرفه‌جویی ارزی تولید شده‌اند.

جعفریان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در مراسم معرفی این داروها گفت: ۴۷ مولکول دوز دارویی در مرکز رشد دارویی این دانشگاه تولید شده‌است که ۲۲ محصول آن مربوط به سال ۹۴ است؛ همچنین عمده این داروها، داروهای ضد سرطان و گرانقیمت وارداتی به شمار می آیند.

جعفریان، همچنین متعهد شد که امسال ۱۰ محصول دارویی جدید پپتیدی وارد بازار شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، معاون اول رئیس‌جمهوری، وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با هیات همراه از واحدهای تولیدی مرکز رشد دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران بازدید کردند و واحد تولیدی مواد اولیه داروهای پپتیدی افتتاح شد.

همچنین در این مراسم، نشان زرین سازمان غذا و دارو و نشان عالی دانشگاه علوم پزشکی تهران به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری اعطا شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :