بعد از دو حادثه دلخراش مرگ حجاج در مراسم حج امسال و ناتوانی عربستان از شناسایی اجساد، عربستان تصمیم دارد دستبندی الکترونیکی برای شناسایی حجاج فراهم کند.

به گزارش تبریزمن، وزارت بهداشت عربستان تصمیم دارد دستبندی الکترونیکی برای حجاج فراهم کند تا در صورت فوت آنها در مسأله شناسایی افراد دچار مشکل نشود.

«حمد الضویلع» معاون وزیر بهداشت عربستان به روزنامه «عکاظ»، گفته که در پی حوادث بالابر در مکه و فاجعه منا و مشکلاتی که در پی عدم شناسایی اجساد کشته شدگان ایجاد شد تصمیم گرفتیم دستبند الکترونیکی برای حجاج (داخلی و خارجی) ایجاد کنیم.

وی ادامه داد که کمیته حج و عمره‌ای که امسال تشکیل شده بود قرار است به صورت مداوم به کار خود ادامه دهد و مقر آن مکه خواهد بود.

فاجعه منا در ۲ مهر ۱۳۹۴ (۲۴ سپتامبر ۲۰۱۵) همزمان با عید قربان در مراسم رمی جمرات در «خیابان ۲۰۴» نزدیک تقاطع آن با «خیابان ۲۲۳»، در منطقهٔ منا رخ داد.

در حادثه ازدحام حجاج دست‌کم ۲۲۳۶ نفر کشته شدند و  هنوز آمار دقیق تلفات این حادثه رسماً اعلام نشده است. مقامات رسمی عربستان ۲ روز پس از وقوع حادثه تعداد جانباختگان را ۷۶۹ نفر اعلام کردند این در حالی است که بر اساس مجموع آمار استخراج‌شده از گزارش‌های جداگانه‌ی کشورها، تعداد فعلی جانباختگان ۲۴۳۱ نفر است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :