استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به دیدار روز گذشته (سه شنبه) خود با رئیس جمهوری، از دستور ویژه دکتر روحانی به مسوولان ارشد دولت برای تسریع در اجرای طرح های توسعه ای و تحقق سیاست های رونق اقتصادی و اشتغال زایی در استان خبر داد.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده روز چهارشنبه در شورای اداری استان با اشاره به دیدار خود با رئیس جمهوری اظهار کرد: در این دیدار گزارش وی‍ژه ای از استان در سه بخش ارائه و دستورات لازم از سوی رئیس جمهوری صادر شد.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعات مطرح شده مربوط به شرایط استان در زمان تحویل گرفتن از دولت قبل بود، افزود: سال ۹۲ برای کل کشور سال سختی بود و برای آذربایجان شرقی نیز از جمله سخت ترین ایام بود.

جبارزاده با اشاره به اینکه آن زمان بسیای از شاخص های اقتصادی استان در وضعیت بدی قرار داشت، ادامه داد: از نظر شاخص های امنیتی، انتظامی، بیکاری، صنعت و کشاورزی نیز در وضعیت مناسبی قرار نداشتیم.

وی با بیان اینکه بخش کشاورزی یکی از پتانسیل های آذربایجان شرقی است، گفت: دراین بخش میزان بهره مندی از اعتبارات دولتی و استانی از ۱۴٫۵ درصد به چهار درصد تنزل کرده بود که این موضوع به بخش کشاورزی فشار بسیاری وارد می کرد.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: در بخش صنعت نیز در وضعیت مناسبی قرار نداشتیم بطوری که هر هفته یک یا دو مورد اعتراضات کارگری در مقابل استانداری انجام می شد.

وی ادامه داد: به دلیل مسایل اقتصادی در شهرستان مرند نیز نیروهای انتظامی این شهرستان شش ماه تمام در گیر کنترل اعتراضات مردمی برای صندوق های مالی فرهنگیان مرند و صندوق شفامهر مرند بودند که هر کدام از این موسسات مالی، سرمایه های ۱۲ هزار نفر را به خطر انداخته بودند.

جبارزاده گفت: در تبریز نیز کارخانجاتی وجود داشت که بیش از ۱۸ و ۳۰ ماه حقوق پرسنل خود را پرداخت نکرده بودند.

وی اظهار کرد: با همت کارگروه صنعتی استان و همکاری مسئولان، تشکل های جامعه کارگری و انجمن مدیران و کارفرمایان توانستیم تعداد واحدهای بحرانی استان را کاهش دهیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در آغاز روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتور سازی به دلیل واگذاری به فردی که اهلیت لازم را نداشت، دچار مشکلات فراوانی شده بود، گفت: هفته گذشته با همت دستگاه قضایی استان این شرکت تعیین تکلیف شد.

وی با اشاره به اینکه مصمم به پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی استان هستیم، افزود: شرکت ماشین سازی از بخش دولتی و تبریز کف از بخش خصوصی دارای مشکل هستند که با همت مسئولان استان و کمک دستگاه قضایی و بازرسی کل کشور و تشکل ها به دنبال رفع مشکلاتاین واحدها هستیم.

جبارزاده اظهار کرد: یادمان نرفته است که در دولت قبل در داخل و مرکز شهر تبریز موزه این شهر مورد سرقت قرار گرفت و همچنین دستگاه بسیار حساس و مهم ‘چشمه پروتونی’ نیز از داخل دانشگاه تبریز به سرقت رفت.

وی ادامه داد: امروز در سایه یکپارچگی، همدلی و تلاش اعضای شورای اداری و شورای تامین استان، توانسته ایم آذربایجان شرقی را از نظر امنیتی به استان نمونه تبدیل کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: مدعی نیستیم که از نظر صنعتی و کشاورزی همه مشکلات حل شده است، ولی مدعی هستیم که در دولت تدبیر و امید برای همه بخش ها تدابیر لازم اندیشیده شده و دولت شبانه روز در تلاش است تا بتواند برای مردم روزهای بهتر و زندگی آرام تر فراهم کند.

وی گفت: در بخش دوم این دیدار گزارش مربوط به عملکرد دستگاه های مختلف استان در طول سه سال گذشته به رئیس جمهوری ارائه شد.

جبارزاده اظهار کرد: در طول سه سال اخیر با وجود محدودیت منابع و اعتبارات دولتی طرح ها و پروژه های بسیاری در مناسبت های مختلف افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

وی همچنین با اشاره به برکات برجام و جذب سرمایه گذار خارجی، گفت: با وجود اینکه مخالفان دولت بر طبل ناامیدی می زنند که برجام حاصل و دستاوردی نداشته، تنها شهرداری تبریز بعد از برجام ۲۵ هزار میلیارد ریال قرارداد امضا شده با سرمایه گذاران خارجی در بخش های مختلف داشته است.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: امید ما به آینده نتایج برجام بیشتر است و امیدوارم بتوانیم از پتانسیل و ظرفیت های بوجود آمده برجام بهره مند شده و نتایج آن را برای مردم ملموس تر کنیم.

وی اضافه کرد: در این دیدار نسبت به عملکرد ویژه استان در سال جاری بر اساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر سال اقتصاد مقاومتی و اقدام عمل اشاره و گزارشی از برنامه های استانی و کارهای که در این چهارماه انجام شده است، ارائه شد.

جبارزاده با اشاره به تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی استان گفت: همه اعضای ستاد با روحیه جهادی همانند دوران دفاع مقدس فعالیت می کنند و تاکنون ۵۳ جلسه کارگروه رفع موانع و تصمیم گیری تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: نتیجه این جلسات اتخاذ بیش از ۱۹۰ تصمیم در مورد رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی اعم از کشاورزی و صنعتی بوده است.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: امروز همه صنعتگران و بخش خصوصی استان بر این باور هستند که دولت و کارگزاران دولت در آذربایجان شرقی با تمام وجود و با استفاده از تمام اختیارات قانونی در خدمت بخش خصوصی و تولید و توسعه صادرات هستند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :