دستگاه پیشرفته میز لرزه برای کاربردهای عمرانی به همت محققان دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تبریز طراحی و ساخته شد.

به گزارش تبریزمن، رئیس دانشکده مهندسی عمران در مراسم رونمایی از این دستگاه گفت: اساتید و محققان این دانشکده این دستگاه را با حمایت سازمان قطار شهری تبریز در قالب یک طرح پژوهشی ساخته اند.

دکتر ناصر تقی زادیه افزود: دانشکده مهندسی عمران با داشتن آزمایشگاه مجهز و مدرن، بیش از یک هزار و ۵۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی و ۵۰ عضو هیات علمی که ۳۰ درصد اساتید داری درجه استادی و دانشیاری هستند، به عنوان یک پتانسیل خوب در میان دانشکده های دانشگاه تبریز مطرح است.

دکتر مسعود حاجی علیلو، مجری طرح نیز با اعلام اینکه این دستگاه با هزینه دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در طول دو سال طراحی و ساخته شد، گفت: این دستگاه با این ویژگی برای نخستین بار است که در کشور طراحی و ساخته می شود.

وی با بیان اینکه میزهای لرزه به طور وسیعی در تحقیقات مهندسی زلزله برای تحریک سیستم های مهندسی تحت حرکات زمین، مشابه آنچه که در زلزله های واقعی قرار می گیرند، استفاده می شود، افزود: میزهای لرزه ابزاری برای بدست آوردن اطلاعات از مدل های فیزیکی سیستم های ژئوتکنیکی تحت بارگذاری زلزله های شبیه سازی شده هستند.

مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز نیز از اجرای چندین پروژه مشترک با دانشگاه تبریز خبر داد و گفت: امیدواریم با اجرا و اتمام این طرح ها گام های موثری در توسعه شهر برداشته شود.

محمد صادق پشمینه آذر، تکمیل و اجرای مترو تبریز را یکی از پروژه های زیرساختی این شهر اعلام کرد و افزود: در صورت تخصیص به موقع اعتبارات می توان اتمام این طرح را به جلو انداخت، و در حال حاضر مترو نیازمند تحقق اعتبارات دولتی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :