تعداد ۱۱ دستگاه اجرایی برتر آذربایجان شرقی که بالاترین امتیازات جشنواره شهید رجائی را کسب کردند، طی مراسمی چهارشنبه شب مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش تبریزمن، ادارات کل آموزش و پرورش، امور اقتصادی و دارایی، بیمه سلامت، ثبت اسناد و املاک، دامپزشکی، جهاد کشاورزی، ناظر گمرکات، آب و فاضلاب شهری، بهزیستی، آب و فاضلاب روستائی آذربایجان شرقی و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تبریز دستگاه هایی بودند که امتیاز یکهزار را در شاخص های مختلف ارزیابی ها از سوی سازمان برنامه و بودجه استان کسب کردند.

تعداد ۵۷ دستگاه استانی در این جشنواره که مربوط به عملکرد سال گذشته بود، حضور داشتند که برای بررسی و ارزیابی عملکرد آنها ۶۰۰ جلسه کارشناسی و دو هزار و ۴۰۰ نفر ساعت کار انجام گرفته است.

در این ارزیابی ها اوقاف و امور خیریه، کمیته امداد امام خمینی، بنیاد مسکن آذربایجان شرقی و شهرداری و دانشگاه های غیرپزشکی استان حضور نداشتند.

استاندار آذربایجان شرقی در این مراسم، جشنواره شهید رجائی را فرصتی مناسب برای ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی خواند و گفت: با تغییر برخی رویکردها، ارزیابی ها همه ساله بهتر و با کیفیت تر از سال قبل انجام می شود.

اسماعیل جبارزاده افزود: نمودارها و شاخص های مختلف دستگاه های اجرایی نشان می دهد که جای کار بسیاری وجود دارد که باید مدیران همه دست در دست هم برای تعالی و رشد سازمان های خود تلاش های شبانه روزی داشته باشند.

وی ، گنجانده شدن ۲ شاخص ‘ اقتصاد مقاومتی ‘ و سند تدبیر استان ‘ در ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی برای سال جاری را خواستار شد و با تاکید بر موضوع مهم اقتصاد مقاومتی، اظهارکرد: تمامی دستگاه ها در این مقوله باید وارد عرصه شده و دارای کارنامه عملکرد باشند، زیراکه نمی پذیریم دستگاهی اعلام کند ما نقشی در اقتصاد مقاومتی نداریم.

جبارزاده ، هدف اصلی دولت را رضایت مندی مردم و تلاش برای افزایش رفاه و آسایش آنها عنوان کرد و گفت: انقلاب اسلامی نیز بر همین مبنا شکل گرفته است و باید برای حفظ انقلاب و نظام تکریم ارباب رجوع در دستگاه ها را بیش از پیش منظور نظر داشته باشیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با ارایه گزارشی از نحوه ارزیابی ها، گفت: مجموع میانگین امتیازی دستگاه های اجرایی استان در شاخص های اختصاصی ۸۸۰ و در شاخص های عمومی ۵۹۷ بوده است که نشان می دهد در بخش عمومی وضعیت رضایت بخشی نداریم.

داوود بهبودی، بخشی نگری، درون گرائی، روزمرگی و نزدیک بینی، تحول گریزی، محافظه کاری، غیر مشارکت جو، خود محوری و افزون طلبی، تجربه گرایی و دانش گریزی، بی نظمی، ناهماهنگی و مداخله گری را از ویژگی های ساختار اداری کشور بیان کرد و افزود: البته در کنار این نقاط منفی، فرصت هایی نیز همچون نیروی انسانی باتجربه و دانش آموخته، تمایل به مشارکت در تصمیم سازی ها، دسترسی به منابع اطلاعاتی و مطالبه گری در ساختار اداری کشور وجود دارد.

وی ، لازمه نظام اداری مطلوب را دانش بنیان بودن، ارزش آفرینی، نظام گرایی، همه سو نگری، دانائی محوری و شفاف سازی و قانون مداری عنوان کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :