به گزارش تبریزمن، سرهنگ صابر عباس زاده در جمع خبرنگاران گفت: دو سارق با هویت های معلوم ۲۴و ۳۰ ساله و سابقه دار دستگیر و متهمان پس از چندین مرحله تحقیق و بازجویی فنی کارآگاهان، ابتدا منکر ارتکاب هرگونه سرقت بودند ولی در ادامه تحقیقات میدانی و ارائه دلایل و مدارک و قراین به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۲۰ فقره سرقت داخل خودرو در سطح کلانشهر تبریز اعتراف کردند.

 وی تصریح کرد: سارقان به سرقت داخل خودروهای پراید، پژو ۲۰۶، پژو ۴۰۵ و آردی اعتراف کرده و در ادامه تحقیقات علمی و تخصصی به ارتکاب سرقت های انجام گرفته اعتراف کردند.

 این مقام انتظامی افزود: کلیه صحنه های سرقت مورد بازسازی قرار گرفته و شاکیان نیز شناسایی و در نهایت متهمان پس از سیر مراحل تکمیلی پرونده به دادسرا ارجاع و با قرار قانونی روانه زندان شدند.

 رئیس پلیس آگاهی استان علت و انگیزه ارتکاب به جرم از سوی سارق را اعتیاد و پارک خودرو در جاهای خلوت دانست و افزود: سارقان، اکثرا خودروهایی که فاقد دزدگیر بوده را انتخاب و محتویات و سیستم صوتی خودروها را سرقت می کردند.

 دستگیری ۴۹ معتاد و توزیع کننده مواد مخدر در عجب شیر

 فرمانده انتظامی عجب شیر از اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده و دستگیری ۴۹ معتاد و توزیع کننده وکشف مقادیری انواع موادمخدر در این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ پاسدار رضا اصلانی فر در جمع خبرنگاران گفت: به منظور افزایش سطح ارتقاء امنیت اجتماعی و برخورد با توزیع‌کنندگان و معتادان تابلو و خطرناک، ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر این فرماندهی طرح ارتقای امنیت اجتماعی را در سطح محلات و نقاط آلوده و جرم خیز شهرستان به مرحله اجرا درآوردند.

 وی اظهارکرد: پس از شناسایی نقاط آلوده و هماهنگی با مقام قضایی طرح پاکسازی نقاط آلوده اجرا و ۴۹ معتاد تابلو و خطرناک و توزیع‌کننده مواد مخدر دستگیر شدند.

 این مقام انتظامی افزود: همچنین در اجرای این طرح مقایری انواع مواد مخدر، ۱۰عدد وافور و ۳دستگاه ترازوی توزین کشف و تعداد ۲دستگاه موتورسیکلت و یک دستگاه خودرو توقیف شد.

 سرهنگ اصلانی فر گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده و معتادان تابلو و خطرناک جهت بازپروری تحویل کمپ اعتیاد عجب شیر شدند.

 فرمانده انتظامی شهرستان عجب شیر با قدردانی از تعامل و مشارکت مردمی با پلیس در راستای برخورد با متخلفان از عموم شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مشکوک بویژه در زمینه تولید و توزیع انواع مواد مخدر، مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

کشف ۵۹۹۰هزار پاکت سیگارت قاچاق در مراغه

 فرمانده انتظامی مراغه از کشف ۵۹۹۰ پاکت سیگارت قاچاق در این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ سهراب رحیم زاده در جمع خبرنگاران گفت: ماموران این فرماندهی در حین اجرای گشت در محور مراغه – هشترود به یک دستگاه خودروی پیکان وانت به ظن حمل کالای قاچاق مشکوک شدند و خودرو را متوقف کردند.

 وی افزود: در بازرسی از خودروی توقیفی ۵۹۹۰ پاکت سیگارت خارجی قاچاق در مارک های مختلف کشف و ضبط شد.

 وی ادامه داد: در این راستا یک نفر متهم دستگیر و خودرو وی توقیف شد که متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

 دستگیری شش سارق حرفه ای در مرند

 فرمانده انتظامی شهرستان مرند از دستگیری شش سارق و کشف ۹ فقره سرقت اماکن خصوصی خبر داد.

 سرهنگ علی طاحونی در جمع خبرنگاران گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت در حوزه استحفاظی شهرستان، موضوع در دستور کار عوامل انتظامی این فرماندهی قرار گرفت و در نهایت سارقان سابقه دار با هویت های معلوم که اقدام به سرقت اماکن خصوصی می کردند دستگیر شدند.

 سرهنگ طاحونی افزود : سارقان بعد از دستگیری و انتقال به مقر انتظامی در تحقیقات به عمل آمده به ۹ فقره سرقت از اماکن خصوصی از جمله ساختمان‌های نیمه‌کاره و خانه باغ ها اعتراف کرده و با بازسازی صحنه های جرم تمامی سرقت ها مورد تائید قرار گرفت.

 فرمانده انتظامی شهرستان مرند با بیان اینکه سارقان دستگیر شده با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند، از شهروندان خواست: اماکن خصوصی و منازل و خانه باغ های خود را به تجهیزات ایمنی مجهز و از نگهداری وسایل ازرشی در اماکن و پول نقد و اشیاء قیمتی در منزل خودداری کنند و در صورت برخورد با هر مورد مشکوک بلافاصله موضوع را با مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ و سامانه ۱۹۷ برای اعلام انتقادات و پیشنهادات در میان بگذارند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :