رئیس پلیس فتا استان گفت: فردی که با ایجاد پروفایل در یکی از شبکه های اجتماعی ا تصاویر خصوصی یکی از شهروند را انتشار داده شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش تبریزمن، ” محسن محمودی ” در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: درپی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه اخیراً فردی در یکی از شبکه های اجتماعی تلفن همراه با ایجاد پروفایلی به نام وی و پخش عکس های خصوصی  باعث سلب آرامش او شده است ، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: با بررسی های جامع و انجام اقدامات فنی، متهم شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی دستگیر شد.

وی در ادامه تصریح کرد: متهم در مواجهه با ادله و دلایل موجود به عمل مجرمانه و غیر قانونی خود اعتراف و پرونده پس از تکمیل ، تحویل مقام قضایی شد.

رئیس پلیس فتا استان خاطرنشان کرد: نداشتن اطلاعات کافی و واقف نبودن به قوانین جرائم رایانه ای یکی از دلایلی است که برخی از افراد به دلیل آن قربانی می شوند و برخی نیز اقدام به اعمال مجرمانه می کنند لذا ضرورت دارد افراد اگر اطلاعات کافی و درستی از این فضا ندارند وارد این حوزه نشوند چرا که برخی از آسیب های فضای مجازی غیر قابل جبران بوده و برای همیشه برای فرد باقی خواهد ماند.

وی در پایان به شهروندان توصیه کرد: در صورت بروز مشکلات در فضای سایبری، به پلیس فتا مراجعه و مشکل خود را با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند و یا با شماره های ۲۱۸۸۶۰۳ و ۲۱۸۸۷۵۶ ،۱۱۰ و ۱۹۷ موضوع را به پلیس گزارش دهند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :