رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی از کشف ۱۲۷ مورد کیف قاپی و دستگیری اعضای باند سه نفره سارقان کیف قاپ در تبریز خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، سرهنگ صابر عباس زاده  گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر وقوع چند فقره کیف قاپی و سرقت تلفن همراه در تبریز، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ماموران در تحقیقات تخصصی یکی از از عاملان این سرقت‌ها را که خانم بود، شناسایی و وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند، افزود: متهم در بازجویی ها به ۱۲۷ مورد کیف قاپی با همدستی دو نفر دیگر، اعتراف کرد.

عباس زاده با اشاره به دستگیری دو نفر مالخر در جریان این پرونده، بیان کرد: در بازرسی از منزل مالخران تعداد ۴۲ دستگاه گوشی تلفن همراه و مقادیری طلاجات به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال کشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به دستگیری دو همدست دیگر متهم، تصریح کرد: سارقان پس از تکمیل پرونده به همراه دو نفر مالخر جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی  اعتیاد شدید به مواد مخدر ، جدایی از همسر و ارتباط داشتن با افراد ناباب و همچنین عدم توجه مال باختگان به هشدارهای پلیسی را از مهمترین علل و انگیزه این سرقت‌ها عنوان کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان مراغه، از توقیف یک دستگاه خودروی اتوبوس حامل ۳۰۰ میلیون ریال انواع کالای قاچاق خبر داد.

سرهنگ پاسدار رضا اصلانی‌فر  با اعلام این خبر گفت: ماموران یگان امداد حین گشت زنی در کمربندی این شهرستان به یک دستگاه خودروی اتوبوس مشکوک شده و دستور توقف دادند.

فرمانده انتظامی مراغه افزود: ماموران در بازرسی از این اتوبوس ۱۹۲ ثوب انواع البسه،۷۱ دستگاه ماشین اصلاح سر و صورت، ۶۵۲۸ قلم انواع لوازم آرایشی و  بهداشتی قاچاق کشف کردند .

اصلانی‌فر با اشاره به اینکه ارزش تقریبی کالای کشف شده ۳۰۰ میلیون ریال است، اظهار کرد: موضوع برخورد با قاچاق کالا به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار دارد و این فرماندهی با تمام قدرت و اقتدار با قاچاقچیان کالا و ارز برخورد خواهد کرد.

فرمانده انتظامی کلانشهر تبریز از دستگیری سارق حرفه‌ای داخل خودرو با شش فقره سرقت، توسط ماموران انتظامی کلانتری ۲۱ شهرک ارم خبر داد.

سرهنگ فرهنگ نوروزی در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت لوازم داخل خودرو در یکی از مناطق تبریز، موضوع بصورت ویژه در دستور کار ماموران کلانتری ۲۱ شهرک ارم قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام تحقیقات موفق شدند متهم را شناسایی کرده و وی را حین پرسه زدن با یک خودروی پلاک مخدوش، طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیرکنند.

نوروزی ادامه داد: متهم در بازجویی‌های اولیه منکر هرگونه جرم بود، اما با انجام بازجویی تکمیلی و مشاهده مستندات پلیس به شش فقره سرقت لوازم داخل خودرو اعتراف کرد.

وی خاطرنشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

فرمانده انتظامی کلانشهر تبریز در پایان از شهروندان خواست تا با رعایت اصول امنیتی مانند استفاده از قفل فرمان، دزدگیر خودرو و قفل پدال، امکان سرقت خودروی خود را به حداقل برسانند.                          

فرمانده انتظامی شهرستان مرند از اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بر اصناف این شهرستان خبر داد و گفت: در این طرح ۲۵ واحد صنفی متخلف پلمپ شد.

سرهنگ علی طاحونی با تأکید بر اینکه ارتقای امنیت اخلاقی در جامعه اصناف و پیشگیری از تخلفات صنفی در مجموعه فرماندهی انتظامی مرند با جدیت پیگیری و میزان پایبندی اصناف به قوانین ابلاغی بصورت مستمر رصد می‌شود، اظهار کرد: در این رابطه مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی این فرماندهی طرح تشدید کنترل و نظارت بر واحدهای صنفی را در شهرستان اجرا کردند.

وی افزود: در این طرح مأموران نظارت بر اماکن عمومی شهرستان از آرایشگاه‌های مردانه و زنانه و صنف نجاران  بازدیدکه طی ارزیابی‌های انجام گرفته تعداد ۲۵ واحد صنفی به علت نداشتن پروانه کسب پلمپ و برای تعداد ۴۰ واحد صنفی تذکرات لازم صادر که آئین‌نامه های اماکن عمومی را رعایت و نواقصات اخذ پروانه را مرتفع کنند .

فرمانده انتظامی شهرستان میانه از کشف ۲۴کیلو گرم مواد مخدر از نوع تریاک و دستگیری سه نفر از سوداگران مرگ خبر داد.

سرهنگ هاشم شعفی گفت: در راستای تداوم اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و پاکسازی  نقاط آلوده شهری و روستایی و در پی دریافت گزارشی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر اینکه سه نفر در زمینه تهیه و توزیع مواد مخدر  فعالیت می‌کنند، شناسایی و دستگیری آنان در دستور کار  ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر  قرار  گرفت.

وی افزود: ماموران، متهمان را در اطراف میانه شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه آنان را دستگیر کردند که در بازرسی از مخفیگاه آن‌ها ۲۴ کیلو گرم مواد مخدر از نوع تریاک  کشف و سه نفر نیز دستگیر  که پس از تشکیل پرونده تحویل مقام قضائی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان میانه ازشهروندان خواست موارد مشکوک را با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰در میان گذارند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :