دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌شرقی گفت: بیش از هشت هزار قاچاقچی مواد مخدر در سال جاری در استان دستگیر شده اند.

به گزارش تبریزمن، سردار  محمد نصرتی با بیان اینکه طی سال های اخیر در راستای پیشگیری، مقابله و درمان اعتیاد اقدامات خوبی در استان انجام شده است، اظهار کرد: در سال جاری ۷۸۴ کیلو مواد مخدر در استان کشف شده است که نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۸۳ درصد افزایش یافته است. هم چنین در سال جاری تا کنون هشت هزار و ۲۳۴ نفر قاچاقچی توسط نیروی انتظامی و نیروهای اطلاعاتی دستگیر شده اند.

وی افزود: در سال جاری کارگاه شیشه در استان کشف نشده است که نشان دهنده شرایط بسیار خوب نسبت به سال ۹۲ می باشد.

وی تاکید کرد: در سال جاری ۳۳۲ منطقه آلوده تاکنون پاکسازی شده است و برخی مناطقی که معتادان در آن مکان ها جمع می شوند شناسایی شده اند و نیروهای انتظامی و اطلاعاتی مرتب به این مکان ها سرکشی می کنند.

سردار نصرتی با اشاره به اینکه آذربایجان‌شرقی به عنوان استان نمونه در عرصه پیشگیری، مقابله و درمان اعتیاد معرفی شده است، گفت: تلاش میکنیم تا اقدامات تخصصی در راستای ارائه الگو به سایر نقاط کشور انجام دهیم، بیش ترین انرژی خود را در حوزه فرهنگی و پیشگیری معطوف کرده ایم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌شرقی اشتغال را عامل بسیار مهم در بازگشت معتادان به زندگی عادی عنوان و اظهار کرد: اگر نتوانیم شغل مناسبی برای معتادان ایجاد کنیم آن ها پس از ترک دوباره به سوی مواد مخدر جذب خواهند شد.

وی افزود: از صاحبان صنایع و خیرین انتظار داریم تا ما را درراستای ایجاد اشتغال برای افراد نجات یافته یاری نمایند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :