جانشین معاون هماهنگ‌کننده ناجا گفت: عده‌ای از افراد که شب گذشته با سوءاستفاده از شلوغی جمعیت توانسته بودند از دروازه مرزی عبور کنند توسط مرزبانان عراقی بازداشت و با رایزنی و هماهنگی به داخل کشور بازگردانده شدند و در اختیار دستگاه قضا قرار گرفتند.

به گزارش تبریزمن، سردار «محسن  فتحی‌زاده»در جمع اصحاب رسانه در پایانه مرزی مهران اظهار کرد: تاکنون یک‌میلیون و ۴۴۷ هزار زائر از مرزهای سه‌گانه وارد کشور عراق شده‌اند که بیش از ۶۵۰ هزار زائر مربوط به مرز مهران،۴۴۶هزار زوار مرز چزابه و ۳۰۷ هزار زائر نیز در مرز شلمچه بودند.

وی بابیان اینکه تردد از مرز مهران روان بوده و فرایند عبور از مرز مهران تسریع می‌یابد افزود: ۳۰۰۰ نفر تاکنون از مرز مهران به دلیل نداشتن مدارک قانونی ازجمله گذرنامه و ویزا به شهرهای خود بازگشت داده‌شده‌اند.

فتحی زاده خاطرنشان کرد: عده‌ای از افراد هم که دیشب با سوءاستفاده از شلوغی جمعیت توانسته بودند از دروازه مرزی عبور کنند توسط مرزبانان عراقی بازداشت و با رایزنی و هماهنگی به داخل کشور بازگردانده شدند و در اختیار دستگاه قضا قرار گرفتند.

وی بابیان اینکه این افراد بـا هماهنگی دستگاه قضا و امکاناتی که مسئولان استان ایلام در اختیار ما قرار داده‌اند به شهرهای عقبه بازگردانده شدند افزود: در ساعات اولیه بامداد امروز به خاطر تجمع عده‌ای از افراد قانون‌شکن مشکلاتی برای تردد زائران به وجود آمد و موجب توقف تردد زائران شد که با دخالت نیروهای مرزبانی ، این افراد کنار زده شدند و گیت‌ها برای ورود زائران باز شد.

جانشین معاون هماهنگ‌کننده ناجا تأکید کرد: به‌هیچ‌وجه امکان تردد بدون مدارک قانونی معتبر وجود ندارد و کسانیکه به مرزها مراجعه می‌کنند حتماً گذرنامه و روادید در دست داشته باشند.

وی اضافه کرد: از مردم می‌خواهیم برای تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی ( ع )  به‌خصوص در مرز مهران از ورود بدون ویزا و گذرنامه به این مرز خودداری کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :