در چهل و هشتمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان آذربایجان شرقی، مسوولان ادارات و دستگاه های متولی این حوزه بر اجرای صحیح موارد مطروحه تاکید کردند.

در این جلسه که با امروز حضور پررنگ مدیران کل و نمایندگان دستگاه های دولتی ذی صلاح در حوزه امور جوانان برگزار گردید از خدمات و تلاش های خانم جاویدان در معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تقدیر و امیر تقی زاده برای فعالیت در این سمت معرفی گردید.

nejati (6 of 23)
در ابتدای جلسه، گزارشی از اقدامات دبیرخانه این ستاد در خصوص پیگیری مصوبات نشست قبل مطرح گردید که تقدیر از جوانان برتر جشنواره حضرت علی اکبر(ع)، راه اندازی پورتال تخصصی این حوزه، جلسات ویژه بررسی اوقات فراغت جوانان شهرستان ها با حضور فرمانداران، تشکیل کمیته ارزیابی رفاه، بررسی ظرفیت های جمعیت هلال احمر و سازمان آموزش فنی و حرفه ای در راستای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و غیره از جمله آنها بود و به گفته دهقان، مسوول این دبیرخانه حدود ۸۰ درصد از مصوبات مربوطه مورد اجرا قرار گرفته است و پس از اتمام ماه مبارک رمضان، برنامه های قابل توجهی به صورت چشمگیر برگزار خواهد شد.

مدیرکل اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی هم در این جلسه با اشاره به اینکه مباحث اجتماعی، منتظر ورود دستگاه های متولی حوزه اجتماعی در خصوص خدمت رسانی به نسل جوان می باشد گفت:خدمت به نسل جوان به عنوان سرمایه های این سرزمین بسیار قابل توجه است و لذا مجموعه های اجرایی کشور در راستای اجرای برنامه های مربوطه باید اقدامات عاجلی را عملیاتی سازند.

nejati (20 of 23)
استوار آذر افزود:شاخص توسعه با توجه جدی به مسایل مختلف اجتماعی افزایش می یابد زیرا جوان ما، بسیار ارزشمند بوده و آینده ایده ال برای کشور با تلاش های این عزیزان تحقق خواهد یافت.

در ادامه جلسه، هر یک از مدیران کل و مسوولان سازمان ها و ارگان های حاضر در مراسم به تشریح عملکرد مجموعه متبوع خویش در راستای اوقات فراغت و رفاه اجتماعی پرداختند.

شایان ذکر است در این نشست اکثر شرکت کنندگان اعلام کردند که دستیابی به شاخص های توسعه در گرو فراهم نمودن بسترهای مناسب برای فعالیت های جوانان و ساماندهی به وضعیت رفاه اجتماعی آنها می باشد که حوزه های امداد، بیمه و حمایتی از جمله موارد موردنظر در این خصوص است.

همچنین در رویکردهای نوین، موضوع رفاه در ۳ بُعد تامین نیازهای اجتماعی جوانان، کاهش مشکلات اجتماعی و وسعت بخشی به موارد حمایتی مورد بررسی قرار می گیرد.

شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :