نیروهای مراکز فوریت های پزشکی، جمعیت هلال احمر، آتش نشانی و پلیس از جمله افرادی هستند که با دغدغه نجات جان مسافران نوروزی از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ۱۵ فروردین برای خدمات رسانی به مردم همچنان در آماده باش کامل هستند.

به گزارش تبریزمن، تمامی شهروندان به نقش بی بدیل این نیروها در تامین امنیت روانی، سلامت و رفع نیازهای مردم آگاه هستند و در واقع می توان گفت این مراکز چشم امید مردم در مواقع بحرانی هستند.

انجام ۱۵۱ عملیات امداد و نجات توسط نیروهای جمعیت هلال احمر

سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در خصوص آمار امداد و نجات این جمعیت طی اجرای طرح نوروزی تا کنون گفت: ۱۵۱مورد عملیات امداد و نجات توسط نیروهای این جمعیت انجام شده که از این تعداد ۱۰۲ مورد عملیات به حوادث جاده ای مربوط است.

سعید کنعانی افزود: نیروهای این جمعیت به چهار هزار و ۱۰ آسیب دیده امداد رسانی کرده اند که از این تعداد سه هزار و ۵۴۲ نفر در راه مانده در برف و کولاک و مابقی مربوط به حوادث جاده ای بوده است.

وی آمار نجات یافتگان توسط نیروهای این جمعیت را ۱۱۴ نفر برشمرد و گفت: از این تعداد ۶۴ نفر با انجام اقدامات پیش بیمارستانی به بیمارستان های مختلف استان منتقل و ۵۰ نفر نیز به صورت سرپایی مداوا شده اند.

کنعانی با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح تا کنون ۱۹۲ نفر در مراکز این جمعیت اسکان یافته اند، اضافه کرد: ۱۲ مورد عملیات رهاسازی با دستگاه برش خودروهای نجات این جمعیت و پنج مورد عملیات اطفای حریق خودرو نیز صورت گرفته است.

وی با اشاره به برپا کردن چادرهای نوروزی توسط معاونت جوانان این جمعیت گفت: در ۳۲ نقطه از مبادی ورودی شهرها، پارک ها و محل های پرتردد چادرهای نوروزی برقرار است که تا کنون ۱۳۹ هزار و ۷۰۷ نفر مراجعه کرده اند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان افزود: ۱۲ هزار و ۸۴۶ نفر نیز به ایستگاه های سلامت این جمعیت مراجعه و فشار و قند خون آنان کنترل شده است.

وی ادامه داد: ۹ هزار و ۵۹۳ کودک نیز به ایستگاه های دوستار کودک این جمعیت و شش هزار و ۱۸۲ نفر نیز به خیمه های نماز جهت اقامه نماز مراجعه کرده اند.

کنعانی با اشاره به ارائه محصولات فرهنگی توسط این جمعیت به مسافران نوروزی اظهار کرد: ۲۴۹ هزار و ۹۹۲ بسته فرهنگی از جمله نقشه استان و شهرستان ها و بروشورهای فرهنگی دریافت کرده اند.

حوادث رانندگی آذربایجان شرقی جان ۳۱تن را در تعطیلات نوروزی گرفت

رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی گفت: از ۲۵ اسفند ۹۴ تا ۱۳ فرودین ماه جاری در اثر حوادث رانندگی در جاده های استان ۳۱ تن جان خود را از دست دادند.

سرهنگ جواد ناموران اظهارکرد: تلفات جاده ای استان در نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییر نکرده است.

وی با اعلام اینکه در اثر حوادث رانندگی در جاده های استان همزمان با تعطیلات نوروزی ۴۳۵ تن مجروح شدند، تخطی از سرعت مطمئنه، انحراف به چپ و خواب آلودگی را از علت های اصلی وقوع سوانح رانندگی در تعطیلات نوروزی عنوان کرد.

سرهنگ ناموران با اشاره به وقوع ۱۳ فقره تصادف خسارتی در محورهای استان همزمان با روز آشتی با طبیعت و مصدوم شدن ۱۹ تن و جان باختن یک تن در اثر این حوادث، گفت: در سیزدهم فروردین سال گذشته ۲۰ تن در اثر سوانح رانندگی در محورهای استان مجروح و دو تن جان باختند.

استان آذربایجان شرقی با ۴۵ هزار و ۴۹۱ کیلومتر مربع وسعت و سه میلیون و ۷۲۴ هزار و ۶۲۰نفر جمعیت دارای ۱۴ هزار و ۶۵۰ کیلومتر راه مواصلاتی از جمله آزاد راه، بزرگراه و راه های اصلی، فرعی و روستایی است.

انجام سه هزار و ۷۴۰ ماموریت توسط نیروهای اورژآنس ۱۱۵ استان

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی نیز گفت: از ابتدای طرح نوروزی تا کنون نیروهای این مرکز به سه هزار و ۷۴۰ مورد عملیات اعزام شده اند.

دکتر روزبه رجایی غفوری افزود: از مجموع ۷۳۵ ماموریت تصادفی، ۴۸۰ مورد مربوط به تصادفات شهری و ۲۵۵ مورد تصادفات جاده ای بوده است.

وی با بیان اینکه تمامی پرسنل این مرکز در آماده باش کامل به سر می برند افزود: در این ایام اورژانس هوایی، موتورآمبولانس و اتوبوس آمبولانس برای ارائه خدمات به هموطنان در کمترین زمان آماده ارائه خدمت است

رجایی ادامه داد: در ماموریت های تصادفی که نیروهای این مرکز اعزام شده اند مرگ ۲۵ نفر در محل تایید و برای ۶۷ مصدوم حادثه درمان در محل انجام و ۶۰۴ مصدوم نیز به مراکز درمانی انتقال یافته اند.
وی اظهار کرد: نیروهای این مرکز به سه هزار و پنج ماموریت غیرتصادفی اعزام شده اند که برای ۹۵۱ نفر درمان در محل و یک هزار و ۴۹۰ نفر نیز به بیمارستان منتقل شده اند.
رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان با اشاره به برپایی ۱۱ ایستگاه سلامت در سطح استان گفت: یک هزار و ۲۶۵ نفر از خدمات ارائه شده در این ایستگاه ها بهره مند شده اند.

انجام ۱۹۰ ماموریت توسط نیروهای آتش نشانی تبریز

معاون عملیات سازمان آتش نشانی تبریز گفت: از آغاز اجرای طرح نورزی تا کنون نیروهای این سازمان در حدود ۱۹۰ ماموریت مختلف امداد و نجات و اطفای حریق انجام داده اند.

جلیل ستاری افزود: از این تعداد نزدیک به ۹۰ ماموریت مربوط به عملیات امداد و نجات بوده که ۲۵ نفر مصدوم و دو فوتی داشته است.

وی ادامه داد: در حدود ۹۵ عملیات اطفای حریق نیز توسط نیروهای این سازمان انجام شده که چهار نفر مصدوم داشته اند.

ستاری اظهار کرد: با اجرای طرح نوروزی تمامی نیروهای این سازمان در آماده باش کامل بوده و علاوه بر این ایستگاه ها ۱۹ پایگاه موقت و پنج گشت موتوری برای امداد رسانی در نقاط مختلف سطح شهر تبریز مستقر شده اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :