حال سوال اصلی این است که چه مولفه ها و ویژگی هایی باعث شد تا کرسی نشینان بهارستان در رقابت با نمایندگان اصولگرا وی را انتخاب کنند؟ به جرات می توان گفت یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب وی جسارت و شجاعتش در بیان نظرات و ثبات در عمل در طول دو دوره نمایندگی در مجلس از مختصات وکیلی چون پزشکیان است که توانسته او را به جایگاه دوم قوه مققنه کشور رهنمون سازد.

به گزارش تبریزمن،به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان، سایت خبری تحلیلی آذرقلم در یادداشتی با عنوان « اعتماد بهارستان به پزشکیان: فرصتی برای توسعه آذربایجان» به بررسی دلایل اعتماد و اقبال مجلس‌نشینان به دکتر پزشکیان پرداخت. در ادامه متن کامل این یادداشت به قلم خانم حمیده بردباری می‌آید:

انتخابات یازدهم خرداد ماه در مجلس شورای اسلامی تحول اساسی در چینش سیاسی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی به وجود آورد و از سویی هیات رییس مجلس  دهم شاهد نمایندگانی از استانهای مختلف کشور بود.

مسعود پزشکیان یکی از نمایندگانی بود که در مجلس دهم با رای قاطع توانست نظر بیش از نیمی از نمایندگان مجلس را از آن خود کرده و بر کرسی نائب رئیسی اول مجلس که قبل از وی کسانی همچون محمد یزدی، حسن روحانی، مجید انصاری‌، ابوترابی ،محمدرضا باهنر و … تکیه کرده بودند، به خود جلب کند.

پزشکیان نخستین نماینده از استانهای شمالغرب کشور است که با انتخاب ۱۵۴ نماینده مجلس دهم به عنوان نائب رییس اول انتخاب می شود.

حال سوال اصلی این است که چه مولفه هایی و ویژگی هایی باعث شد تا کرسی نشینان بهارستان در رقابت با نمایندگان اصولگرا وی را انتخاب کنند؟ به جرات می توان گفت یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب وی جسارت و شجاعتش در بیان نظرات و ثبات در عمل در طول دو دوره نمایندگی در مجلس از مختصات وکیلی چون پزشکیان است که توانسته او را به جایگاه دوم قوه مققنه کشور رهنمون سازد.

پزشکیان جزو نادر نمایندگانی بود که در مجلس هشتم و نهم با صراحت لهجه مطالبات به حق مردم را در خصوص مسائل سیاسی و اجتماعی در صحن علی مطرح کرد و تا آخر پای صحبت ها خود در رابطه با نطق های تند و تیزش ایستاد. مردی که بدون لکنت انتقادات خود را در خصوص دولت وقت مطرح کرد چرا که با پشتوانه ای عدالتمداری و قانونمندی سخن می گفت و این باعث می شد بدون ترس و واهمه با رسانه ها گفت وگو کند و حرفهای مردم را به گوش مسئولان امر برساند.

نماینده اول مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، از سویی در این سال ها با وجود انتساب به اصلاح طلبان، منش و روش کاملا مستقلی داشت و بدون شک رای هایی نیز از این ناحیه به وی سوق پیدا کرد، وی بارها به اصلاح طلب بودن خود در عمل و گفتار تاکید کرده است و به هیچ عنوان رفتار چکشی و تندی نداشته است . همچنان که برخورد ها و انتقادات وی به وزارتخانه بهداشت و درمان دولت روحانی از او فردی مستقل و منصف به بهارستان و ملت معرفی کرد.

مردمی بودن دیگر مولفه ای بود که هم در انتخابات استان و هم در انتخابات داخلی مجلس به کمک وی آمد؛ پوشش، رفتار و گفتار وی همیشه همراه با صمیمیت و آرامش بوده است و اقشار مختلف مردم ارتباط خوبی با وی دارند.

از سویی دیگر، دوران مدیریت پزشکیان در وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی تبریز همراه با پاکدستی، صداقت و امانتداری بوده و این مهم در انتخابات وی بدون تاثیر نبوده است.

وزیر دولت اصلاحات، از جمله نمایندگانی است که با کمترین هزینه های مالی به این جایگاه رسیده است، انتخابات تبریز، آذرشهر و اسکو همیشه جزو پرهزینه ترین انتخابات برای نمایندگان مطرح می شود ولی وی با کمترین هزینه ها توانست رای مردم را به خود اختصاص دهد و این مهم نیز نباید از نظر دور داشته شود.

انتخاب پزشکیان نخستین نماینده مردم تبریز در جایگاه نائب رئیسی اول مجلس خود فرصت مناسبی است برای استان آذربایجان شرقی و همه استان های همجوار تا بتوانند از این فرصت برای اعتلای کشور و اعتلای استان استفاده کنند.

متخصص قلب و عروق ۶۲ ساله آذربایجان این بار توانسته بر قلب مردم این خطه و همه نمایندگان بهارستان آرامش و اعتماد بیاورد. و این البته وظیفه ای مسئولیت آفرین و سنگین است . حالا دیگر انتظارها از وی محدود به آذربایجان نیست و باید منتظر بود و دید تا تغییر و تحولات در شاکله کلی مجلس و به تبع آن در هیئت رییسه چقدر خواهد توانست ریل قانونگذاری را تسریع کرده و ایده های مردی که سخنانش همواره با فرازهایی از نهج البلاغه عجین است و بر قانون، عدالت و انصاف تاکید دارد به منصه ظهور برساند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :