دبیر تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران – آذربایجان علت تغییر نام این مسابقات را بازگو کرد.

به گزارش تبریزمن، ابراهیم فیروزی در کنفرانس خبری به مناسبت هفته تربیت‌بدنی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نام تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری آذربایجان تغییر یافته و علت این تغییر نام درخواست کشور جمهوری آذربایجان به اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری بوده است.

تور

 وی گفت: کشور جمهوری آذربایجان از چند سال پیش تصمیم به برگزاری مسابقات تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری با نام کشور خود کرده و درخواست برگزاری تور بین‌المللی آذربایجان را به اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری (UCI) می‌کند که به دلیل اینکه توری با همین نام در ایران برگزار می‌شده است، اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری (UCI) از کشور آذربایجان می‌خواهد که در سال اول با نامی دیگر این مسابقات را برگزار کنند که این رقابت‌ها با نام علی‌اف برگزار شد.

دبیر تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران – آذربایجان گفت: بعد از مسابقات جام جهانی فوتبال و المپیک، معتبرترین رقابت‌ها مربوط به مسابقات دوچرخه‌سواری تور دو فرانس است که مربوط به کشور فرانسه بوده و سایر ممالک نیز با نام کشور خود مسابقات تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری برگزار می‌کنند که می‌توان به اسپانیا و ژاپن اشاره کرد.

فیروزی تصریح کرد: بعد از نامه‌نگاری‌های زیادی درخواست کشور جمهوری آذربایجان در (UCI) مورد موافقت قرار گرفت و برای ما نیز فرصتی شد که نام تور خود را با حفظ کلمه آذربایجان تغییر دهیم و چه بسا امکان داشت در صورت قصور ما، نام تور بین‌المللی ایران به مسابقات دیگری اختصاص می‌یافت.

تاکنون سی دوره از مسابقات تور بین‌المللی ایران – آذربایجان به صورت منظم برگزار شده و امسال برای نخستین بار سطح این رقابت‌ها به نیمه حرفه‌ای ارتقا یافته بود و احتمال دارد در آینده نزدیک این رقابت‌ها به صورت حرفه‌ای برگزار شود


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :