روزنامه سرخاب در شماره ۲۲۲۶ روز دوشنبه در گزارشی از فعالیت های جدید شهاب عباسی کارگردان تبریزی طنر تلویزیون، از قول وی نوشته است: دنبال نقد سیاست و مردان سیاسی نیستیم.

به گزارش تبریزمن، شهاب عباسی بازیگر، کارگردان و تهیه کننده تلویزیونی در خصوص مجموعــه تلویزیونی ‘ دســت به نقد’ گفت: طرح برنامه را مدتها پیش طراحی کردیم و قرار بر این بود که عید سال گذشته از شبکه های دیگر به روی آنتن رود که بنا به دلایلی این اتفاق رخ نداد و من بعد از مجموعه ‘شکرآباد’ طرح مجموعه ‘دست به نقد’ را به گروه تولید شبکه نسیم ارائه دادم و از آنجایی که ذات شبکه نسیم، ژانر کمدی و طنز است از طرح این برنامه استقبال کردند.

‘خدا را شکر شبکه نسیم توانسته شرایط خوبی را برای این دست برنامه ها و مجموعه ها فراهم کند.’

وی در خصوص ساختار مجموعه دست به نقد و تفاوتهایش با مجموعه خنده بازار، بیان کرد: به دنبال تفاوت در این دو مجموعه نبودیم، مجوعه دست به نقد شباهتی به مجموعه خنده بازار نــدارد، هدف فقــط ارائه کاری جذاب بود. دســت به نقد سیاستها و اهداف متفاوت تری با خنده بازار دارد.

‘تمام قسمتها و موقعیت ها را تغییر دادیم و تنها وجه مشترک این دو مجموعه آیتمی بودن آن است، آن هم به این خاطر که ما این ژانر را با موفقیت گذراندیم و شاید من احساس می کردم باید فصل جدیدی را شروع کنیم؛ در ساختار برنامه های گذشته برنامه های آیتمی وجود داشت و خیلی ها بر این باور هستند که نسل این دســت برنامه ها تمام شده، این در صورتی است که مجموعه های آیتمی همچنان خواهان دارد و ساختارش ماندگار است و تنها باید نوع نگاه را تغییر بدهیم و این زاویه دید و چگونه دیدن مهم است.’

وی گفت: وقتی شما یک چیزی را یاد گرفتید نباید به اصطلاح از این شــاخه به آن شاخه بپرید. من با طنز و کمدی بزرگ شدم، عاشــق طنز هســتم و همچنان در این ژانــر کار می کنم اما کار در سینما کمی متفاوت است، یکی از دل مشغولی هایم ساخت فیلم سینمایی در حوزه کودک است. به اعتقاد من سینما باید تخیل و افسانه باشد، داستانی غیرواقعی که شما پول بدهید و آن را تماشا کنید و لذت ببرید. امیدوارم روزی شرایط برای ساخت طرحم فراهم شود و بتوانم آن را بسازم.

عباسی در پاسخ به این سوال که تا به امروز چند قسمت از ‘دست به نقد’ به دست شبکه نسیم رسیده، تشریح کرد: تا به امروز ۱۵قسمت به دست شبکه رسیده است. البته خیلی هم نمی خواهیم جلو بزنیم. سعی می کنیم با اتفاقات و اخبار روز پیش رویم، در این میان باید بازخوردهای مردم را در نظر داشته باشیم و ببینیم، شاید بعضی از آیتم ها را دیگر ادامه ندهیم، یا بخش هایی را حذف کنیم و یا بالعکس آیتم هایی اضافه شود که تمامی اینها به نظرات مردم از مجموعه دست به نقد باز می گردد.

وی بیان کرد: تلاش می کنم مردم راضی باشـند و بخندند خدا را شکر شرایط روز به روز به سمت پیشرفت و بهتر شدن است و امیدوارم مردم هم شاد باشند.

عباسی افزود: رفتارهای اجتماعی، اتفاقاتی که در زندگی افراد رخ می دهد، وظایفی که در قبال یکدیگر داریم و اشتباهاتی که جزیی از عادت های صحیح اجتماعی شده، را در مجموعه دست به نقد به تصویر کشــیده ایم و تمام تلاشمان را کردیم که دین خود را ادا کنیم؛ کمی دســت تنها هستیم و مسئولان باید همت کنند تا بتوانیم فرهنگ سازی صحیح و اصولی را در خصوص رفتارهای صحیح اجتماعی برپا کنیم و این فقط مختص یک یا دو برنامه نیست بلکه باید میلیونها برنامه و مجموعه به کمک رسانه ساخته شود.

وی در مورد انتقادها به ســوژه ها و رســالت مجموعه دســت به نقد بیان کرد: با شروع مجموعه خنده بازار با حجم بزرگی از انتقادها مواجه شدیم و این یک امر واضحی بود، چون بعد از مدتها تمامی انتقادها در قالب یک برنامه کمدی ریخته شده و توانست خیلی ها از جمله مسئولان را غافلگیر کند و این غافلگیری به دنبال خود تبعاتی مثل شکایت و دلخوری ها به همراه داشت، در زمان آقای پورمحمدی مدیریت وقت شبکه ســه به خوبی توانست مقابل چالشها بایستد و در بسیاری از مواقع نمی گذاشت ما متوجه نقدها و دلخوریهای ارگان یا افراد شویم.

عباسی گفت: در حال حاضر شبکه نسیم هیچ هدف سیاسی ندارد و به دنبال نقد سیاست و یا رجل سیاسی نیست و رویکرد اصلی آن بر مبنای نقد هنجارهای رفتاری و اجتماعی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :