معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز از دهه فجر به عنوان زمان تقدیم پروژه های عمرانی به شهروندان یاد کرد.

محبوب عبداله پور، با اعلام این خبر افزود: در دهه فجر امسال  پروژه های متعدد عمرانی با اعتباری بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

محبوب عبداله پور در تشریح پروژه های قابل بهره برداری در دهه فجر، از اتوبان پاسداران به عنوان یکی از پروژه های بزرگ شهرداری یاد کرد و گفت: بهسازی، ترمیم و اصلاح هندسی اتوبان پاسداران به دلیل اهمیت موضوع فرسودگی بستر و زیرسازی نامناسب و هزینه بالای اجرای آن، از اهمیت ویژه ای برخوردار بود که شهرداری تبریز توانست با مطالعات دقیق و همه جانبه، ریسک اجرای پروژه را به حداقل برساند و بابرنامه ریزی دقیق در ۵ فاز مراحل اجرای پروژه را انجام دهد.

وی افزود: بااتمام این پروژه علاوه بر اینکه شاهد رفع محدودیت های ترافیکی در این مسیر پرتردد خواهیم بود، به دلیل زیر سازی مناسب و اصولی آن، میزان ایمنی مسیر نیز ارتقا می یابد.

وی افتتاح پایانه مرکزی تبریز را، از دیگر پروژه های مهم شهرداری عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی توقفگاه‌های ویژه تاکسی، مناسب‌سازی محیطی برای جانبازان و معلولان، ایستگاه‌های ویژه حمل بار، طراحی ویژه سکوها، امکانات رفاهی ایده آل و نورپردازی‌های بدیع، ازجمله ویژگی‌های پایانه مرکزی تبریز خواهد بود.

عبداله پور با تأکید بر این‌که سعی شده تا پایانه مرکزی تبریز، زیباترین و مجهزترین پایانه شهری کشور باشد، گفت: این پروژه ارزشمند، فراتر از کارکرد عمران و حمل‌و‌نقل، یک پروژه اجتماعی به شمار می رود و از مکان های افتخارآمیز شهر تبریز خواهد بود که پس از سالها انتظار در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز، از افتتاح بیمارستان تخصصی کودکان مبتلا به سرطان در بهمن ماه سال جاری خبر داد و گفت:  این پروژه در راستای ارتقاء سلامت و با هدف خدمت به کودکان سرطانی، قابل بهره برداری در دهه فجر امسال است که در  چهار طبقه و بازیر بنای ۴ هزار و ۵۰۰ متر مربع در محوطه بیمارستان کودکان تبریز در منطقه ششگلان در حال اجرا می باشد.

وی در ادامه، پروژه تقاطع غیر همسطح جانبازان را نیز از پروژه های تاثیر گذار در ترافیک شهری عنوان کرد و گفت: این پروژه با توجه به مطالعات فنی و ترافیکی، نقش مهمی در روان‌سازی ترافیکی محور شرق به غرب تبریز داشته و تاثیرات آن به خصوص در سال‌های آتی، بیشتر مشخص خواهد شد.

عبداله پور، اجرای پروژه فوق را، مطابق با زمان‌بندی تدوین شده خواند و افزود: علی‌رغم سرمای شدید یک ماه اخیر، پروژه با سرعت چشمگیری پیگیری شده و بع یاری خداوند، همزمان با دهه فجر رسماً افتتاح و تقدیم شهروندان خواهد شد.

وی گفت: پروژه ۶۰ متری دو کمال که از آن به عنوان مهرانه رود دوم یاد می شود، از دیگر پروژه هایی است که برای کاهش بار ترافیکی به اجرا در آمده و نقش اساسی در کاهش ترافیک ورودی شهر از مسیر جاده تهران به تبریز خواهد داشت.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز، در تکمیل لیست پروژه های قابل افتتاح دردهه فجر گفت: افتتاح ساختمان ۲ مرکز آتش نشانی مرزداران شهیدان ذاکر، افتتاح ۲ پارک محله ای در حوزه منطقه۷، بهره برداری از ۶ پل عابر پیاده در مناطق مختلف، افتتاح فرهنگسرای کوی استانداری ، فاز ۱ باند کندروی ستارخان، بازسازی سالن ورزشی الغدیر، فاز یک کانال خلیل آباد حدفاصل بلوار پاسداران تا میدان آذربایجان، اجرای کانال حد فاصل میدان راه آهن تا چهار راه خطیب با پوشش دال بتنی مسلح، احداث بوستان محله ای کوی قدس، کانال و خیابان سرم سازی از جمله پروژه هایی است که با تلاش شبانه روزی پرسنل خدوم شهرداری تبریز در طول بهمن سال جاری به بهره برداری کامل خواهد رسید.

عبداله پور با اشاره به توجه شهرداری به بخش خدمات شهری نیز گفت: پروژه آسفالت ریزی های اساسی معابر شهر، پروژه های پیاده رو سازی و احداث سرویس های بهداشتی، از جمله اقداماتی است که از دید شهرداری خارج نبوده و مورد توجه بوده اند.

وی همچنین با بیان اینکه حجم پروژه های عمرانی و اجرای برخی خدمات شهری و از همه مهمتر تکمیل همه ی آن ها در بازه ی زمانی کم به نوعی تحول در اجرای پروژه ها به شمار می آید، افزود: امیدواریم با تکمیل هرچه سریعتر این پروژه ها و بهره برداری از آن ها در دهه فجر، برگی دیگر بر افتخارات شهرداری تبریز افزوده شود.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز، اعتبار این پروژه ها را ۲هزار میلیارد ریال اعلام کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :