امروز راس ساعت ۱۷:۳۰ با بازی همزمان سپاهان مقابل پرسپولیس و نفت تهران در برابر ماشین سازی پرونده‌ی هفته‌ی هفتم لیگ برتر باشگاه های کشور بسته خواهد شد.
تبریزمن، سرویس ورزشی: ماشین سازی که از شش بازی گذشته‌ی خود یک برد، سه تساوی و دو باخت را بدست آورده و در رده‌ی یازدهم جدول رده بندی قرار دارد از ساعت ۱۷:۳۰ و با قضاوت احمد صالحی رو در روی نفت تهرانی قرار خواهد گرفت که بر خلاف مشکلات پیش فصل عملکرد مطلوبی در ابتدای فصل داشته و با دو برد، سه تساوی و یک باخت و نه امتیاز در رده‌ی چهارم جدول قرار دارد.

این دو تیم سابقه‌ی رویارویی با یکدیگر را در کارنامه ندارند و امروز برای اولین بار به مصاف یکدیگر خواهند رفت.
شاگردان خطیبی در بازی های خانگی این فصل فقط یک امتیاز به دست آورده و هرگز گلی را به ثمر نرسانده اند. البته خانه ای که فقط روی کاغذ برای ماشین سازان حکم میزبانی دارد.

تساوی بدون گل برابر گسترش فولاد در بنیان دیزل، باخت دو بر صفر مقابل تراکتور در ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی و باخت یک بر صفر مقابل سپاهان در زمین تراکتورسازی.

ولی در آنسوی میدان، شاگردان علی دایی از سه بازی خانگی دو برد و یک شکست را در کارنامه دارند و پنج گل را نیز به ثمر رسانده اند.

سبزقبایان آذربایجان از سه بازی خارج از خانه عملکرد به مراتب چشمگیری را داشتند و خارج از خانه شکستی را تجربه نکردند.
یک برد مقابل فولاد خوزستان و دو تساوی مقابل صبای قم و استقلال نشان از قدرت امتیازگیری خطیبی در خارج از خانه دارد.

ماشین سازی

نفتی ها در خارج از خانه برخلاف ماشین سازان، فروغ خانگی را ندارند و فقط سه تساوی مقابل استقلال تهران و خوزستان و پیکان بدست آورده است.

پس جدال دایی که در خانه عملکرد مطلوبی دارد در مقابل خطیبی که در بازی های خارج از خانه چشمگیر ظاهر شده میتواند بر جذابیت این بازی بیفزاید.

برخلاف اولین نبرد ماشین سازی و نفت تهران، دایی و خطیبی پیش از این در قالب تیم های متفاوت مقابل یکدیگر قرار گرفته اند.
این دو مربی سابقه‌ی دو بار رویارویی مقابل یکدیگر را در کارنامه دارند که یک برد برای هر مربی ثبت شده است.

هفته‌ی هفتم لیگ چهاردهم که خطیبی سرمربی تراکتورسازی بود و علی دایی روی نیمکت پرسپولیس نشتسته بود و در انتها تراکتورسازان با گل های سوشا مکانی به اشتباه، لوسیانو ادینهو و سامان نریمان جهان در مقابل تک گل بنگر پرسپولیس را شکست داد تا حکم اخراج دایی را امضا کند.

تک برد دایی مقابل خطیبی هم در هفته نهم لیگ سیزدهم بود. جایی که خطیبی با گسترش فولاد و دایی با پرسپولیس به جنگ با یکدیگر آمده بودند که پرسپولیس در آن بازی با تک گل محمدرضا خلعتبری گسترش فولاد را از پیش روی برداشت.

همچنین خطیبی سه بار با سیاه جامگان، تراکتورسازی و گسترش فولاد مقابل نفت تهران قرار گرفته که یک برد و دو باخت را در کارنامه‌ی خود ثبت کرده است.

دایی امروز برای اولین بار مقابل ماشین سازی قرار خواهد گرفت.

ایمان مبعلی با ۳ گل زده و سامان نریمان جهان با دو گل، بهترین گلزنان تیمشان هستند. هرچند مبعلی با نمره‌ی ۲٫۵ بهترین بازیکن نفت به شمار میرود ولی در ماشین سازی مانوئل فرناندز دروازبان اسپانیایی، با نمره‌ی ۲٫۵ با ارزش ترین بازیکن لقب گرفته است.

نفت تهران در صورت کسب سه امتیاز با ۱۲ امتیاز یک رتبه صعود داشته باشد و شاگردان رسول خطیبی در صورت کسب سه امتیاز تا رتبه‌ی پنجم جدول هم حتی بالا بیاید و باید صبر کرد و منتظر دوئل دایی و خطیبی دو مهاجم سابق تیم ملی در بازی امروز بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :