معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت کشور گفت: دولت تدبیر و امید با پرداخت ۲۵۰ میلیارد ریال بدهی استانداری ها به مجریان انتخابات سال ۱۳۹۲، در زمان حاضر هیچگونه بدهی انتخاباتی ندارد.

به گزارش تبریزمن، ‘ جواد ناصریان ‘ روز پنج شنبه در دومین روز از همایش آموزشی و توجیهی منطقه ای ستاد انتخابات کشور در تبریز افزود: برای برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار در اختیار وزارت کشور قرار گرفته تا تمامی هزینه های انتخابات از این محل تامین شود.

وی رعایت قوانین و عدالت در توزیع منابع را هدف اصلی وزارت کشور در هزینه کرد اعتبارهای مربوط به انتخابات عنوان کرد و افزود: در این زمینه ورود به مناقصه های مختلف باید با صرفه جویی کامل انجام شود به طوری که تاکنون وزارت کشور در این زمینه ۳۰ درصد از هزینه های مربوط به خریدها را کاهش داده است.

وی گفت: تاکنون شش عنوان قرارداد با طرف های حقوقی خود توسط وزارت کشور منعقد شده که در هر کدام از آنها ۳۰ درصد نسبت به انتخابات سال ۹۲ کاهش هزینه کرده ایم.

‘ ناصریان’ با تاکید بر عدالت در توزیع منابع مالی انتخابات گفت: در این راستا متناسب با حجم، موقعیت و شرایط بخشداری ها، فرمانداری ها و استانداری ها توزیع منابع انجام می شود و مسئولان استانی مطمئن باشند که صد در صد منابع انتخابات را وصول کرده و توزیع می کنیم.

وی با بیان اینکه دستورالعمل هزینه کرد های انتخابات به زودی از سوی وزارت کشور به استانداری ها ابلاغ می شود، یادآور شد: استانداران و فرمانداران باید مفاد این دستورالعمل را به دقت مدنظر قرار دهند زیرا که وزارت کشور تعهدهای مازاد بر اعتبارات پیش بینی شده را تقبل نخواهد کرد زیرا منابع بسیار محدود بوده و باید در هزینه اعتبارات دقت لازم صورت بگیرد.

وی از افزایش حدود ۵۰ درصدی دستمزدهای مجریان اتنخابات خبر داد و افزود: در این زمینه تلاش کرده ایم فاصله پرداختی بین مجریان و ناظران تا حد امکان برابر و دستمزدها نیز در مورد مقرر پرداخت شود.

ناصریان با اشاره به تصمیم دولت برای به کارگیری صندوق های آراء شفاف در انتخابات گفت: استفاده از صندوق های شفاف مورد تاکید رئیس جمهوری در وزارت کشور و شورای نگهبان تایید و قرارداد هشتاد هزار صندوق بسته شده که به موقع در بین استان ها توزیع می کنیم.

انتخابات مجلس شورای اسلامی برای دهمین دوره و انتخابات مجلس خبرگان رهبری به طور همزمان روز جمعه ۷ اسفند ماه در سراسر کشور برگزار خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :