وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: دولت برای اینکه بتواند در مسیر انقلاب چرخ های اقتصادی کشور را با سرعت بیشتری به حرکت در آورد نهایت تلاش خود را می کند تا آسایش و آرامش مردم را فراهم کرده و به دنبال افزایش عزت جمهوری اسلامی ایران در دنیا و منطقه است.

به گزارش تبریزمن، سید حسن قاضی زاده هاشمی عصر سه شنبه در مراسم یادبود شهدای جهاد سازندگی آذربایجان شرقی ( سنگرسازان بی سنگر ) در تبریز افزود: جهاد سازندگی یکی ازدوبال انقلاب بود که بعد ازانقلاب متولد شد.

وی با بیان اینکه یکی از اقشار اثرگذار درپیروزی انقلاب اسلامی دانشجویان بودند اظهار کرد: این قشر همزمان با پیروزی انقلاب دو گروه شدند که یک گروه سپاه پاسداران و گروه دوم جهاد سازندگی را تشکیل دادند.

وی با تاکید بر اینکه سپاه پاسداران یکی از افتخارات بزرگ نظام انقلابی است، گفت: اگرسپاه نبود انقلاب هم نبود، سپاه موفق شد انقلاب را درهمه ارکان نیروهای مسلح تسری ببخشد.

هاشمی اظهارکرد: هدف جهادگران ، محرومیت زدایی در کشور بود و با کمک به مردم در روستاها و ساخت حمام، جاده ، برق و آب توانستند در کمتر از سه سال بیشتر روستاهای کشور را آباد کنند.

وی اضافه کرد: در آن زمان تفکر جهادگران به نحوی بود که در جهاد سازندگی فکر می کردیم اگر شهرها را هم به ما می دادند بهتر ازدولت می توانستیم به رشد و توسعه آن ها بپردازیم.

وی خاطرنشان کرد: با تحمیل جنگ ارتش، سپاه و جهادسارندگی وارد عرصه کارزار شدند و با مشارکت وهمدلی مردم سرانجام و حاصل جنگ پایداری انقلاب و جمهوری اسلامی ایران شد.

وزیر بهداشت با اشاره به خاطرات خود به عنوان یکی از جهادگران جهادسازندگی افزود: جهادگران از چهارمین روز شروع جنگ به منطقه رفتند و در روزهای ابتدایی به جمع آوری جنگ زدگان وسامان دادن آنها و احصای مشکلات پرداختند.

وی اظهار کرد: احداث خاکریزها، جاده ها و پل ها را جهادسازندگی برعهده گرفت و خط شکن جبهه ها، بچه های جهاد بودند و تا روز آخر جنگ کنار دیگر رزمندگان پایدار ماندند.

هاشمی با بیان اینکه جهادسارندگی در دوتجربه بسیارمهم خدمت به محرومان و هشت سال دفاع مقدس سربلند بیرون آمد، گفت: متاسفانه بعد از پایان جنگ فکرکردند دیگر به جهاد سازندگی احتیاجی نیست و آنرا با جهادکشاورزی ادغام کردند.

وی با اشاره به اینکه سپاه موفق شد درنیروهای مسلح فرهنگ انقلاب را حاکم کند اظهار کرد: جهاد سازندگی اجازه پیدا نکرد که این مهم را دربدنه دولت ایجاد کند و اکنون عمده مشکلات بخاطر این است که فرهنگ انقلاب نتوانست دربدنه دولت رسوخ پیدا کند و این تحول در بخش اداری کشور بوجود نیامد.

وی با اشاره به اینکه بخش مهمی از خدمات به عهده دولت است، گفت: اگردر برخی موارد آنگونه که انتظار داریم به نتیجه نمی رسیم به دلیل این است که هنوز در بخش اداری کشور تحول صورت نگرفته و تفکر جهادی حاکم نیست.

وزیر بهداشت تاکید کرد: باید در بخشی از تصمیمات و تصمیم سازی ها از افرادی استفاده کرد که درد و دغدغه شان مردم است .

وی گفت: اگر فعتالیت جهادسازندگی ادامه پیدا می کرد و اجازه پیدا می کرد در سال های اول بخش اداری کشور را متحول کند امروز جایگاه ما خیلی بهتر از جایگاه کنونی بود.

وی ادامه داد: به نظر می رسد راه حل مشکلات امروز کشور چیزی به جز اهداف انقلاب، آرمان های امام بزرگوار و شهدا و توجه به دستورات مقام معظم رهبری نیست و باید با وحدت، همدلی و اتحاد انجام شود.

قاضی زاده هاشمی علوم پزشکی تبریز

هاشمی گفت: امروز از وحدت، همدلی حرف می زنیم ولی عملمان درست عکس آن است، از شیفتگی خدمت صحبت می کنیم ولی بعضی هایمان تشنه قدرت هم هستیم.

وی خاطرنشان کرد: نیاز به تصمیم انقلابی و سرعت عمل است که خمیر مایه آن اخلاص است که آن هم مقداری کمرنگ شده و در بعضی جاها اصلا وجود ندارد.

وی تاکید کرد: روح شهدا زمانی خشنود می شود که راه آنها را دنبال کنیم و راه شهدا چیزی جز تلاش و مجاهدت شبانه روزی، خدمت بی منت ، پیشرفت کشور، توجه به فرهنگ و اخلاق نیست.

وزیر بهداشت با اشاره به افزایش آمار طلاق و معتادان در کشور افزود: متاسفانه شاهد افزایش غیبت، دروغ و تهمت در کشور هستیم که همه اینها با اهداف انقلاب اسلامی بسیار فاصله دارد.

وی ادامه داد: هرکسی در هر کجایی که هست مهم نیست چه مسوولیتی دارد باید با اخلاص، نیت خدمت و توکل به خدای بزرگ در جهت ارتقای اخلاقی و رفع محرومیت در دورترین نقاط کشور تلاش کند.

وی با بیان اینکه شهدا همه وجودشان خدمت به مردم و انقلاب بود آنها اهل ریا کاری نبودند، گفت: من با برخی از شهدایی که امروز به یاد آنها جمع شدیم مانوس بودم و آن ها هیچ وقت نمی خواستند دیده شوند ولی امروز بیشتر ما می خواهیم دیده شویم و فخر بفروشیم .

هاشمی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف انقلاب اسلامی رفاه، آسایش و آرامش مردم بود ، باید قلبهای مان را صاف کنیم و برای مردم از خود عبور کرده خودخواهی، خودبینی، خودپسندی و غرور و دسته بازی و گروه گرایی را کنار بگذاریم و شبانه روز تلاش کنیم.

وی افزود: باید در جبهه ای حرکت کنیم که مردم را به وحدت و اتحاد دعوت کند به فرمایش مقام معظم رهبری هر کسی امروز در مسیری حرکت کند که مردم را مایوس و اتحاد مردم را مخدوش کند چه بخواهد و نخواهد در جبهه ای قرار گرفته که مقابل انقلاب اسلامی و مخالف آرمان های شهداست.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :