رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر اینکه وظیفه‌ی دولت‌ها این است که بفهمند درد مردم کجاست، گفت: دولت تدبیر و امید به خوبی توانست در این خصوص عمل کرده و فهمید که مردم ما در حوزه‌ی درمان و دارو رنج می‌برند، از این رو در این راستا وارد عمل شده و قدم‌های خوبی برداشت.

به گزارش تبریزمن، محمدحسین صومی در دومین روز نشست مدیران گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، بیان کرد: ما مدیران دانشگاه‌ها مظلوم‌ترین افراد دانشگاه‌ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه قبل از سال ۹۲ نظام سلامت در کشور بد تببین شده بود، ادامه داد: دولت تدبیر و امید شرایط مناسبی را در حوزه‌ی بهداشت و درمان به وجود آورده است؛ از این رو باید از این فرصت طلایی استفاده کرده و بسیاری از رویدادهای مهم را انجام دهیم.

صومی با اشاره به اهمیت درمان در جامعه، بیان کرد: اگر مردم از لحاظ بهداشت و درمان در سطح مناسبی قرار بگیرند، قدرتشان نیز برای رسیدگی به موارد دیگر افزایش پیدا خواهد کرد و در همین راستا نیز که در سال ۹۲ بیش از ۴۰درصد روستاهایمان بدون پزشک بود، اما از سال ۹۲ به بعد تحول بزرگی در این حوزه رخ داد.

وی گفت: امروزه فرصت مناسبی فراهم است تا در حوزه‌ی بهداشتی زیرساخت‌سازی کنیم و اگر در این شرایط مراقب سلامت احساس کند که جایگاه ارزشمندی در جامعه دارد، از این رو توانمندی بیشتری نیز از خود نشان خواهد داد.

وی با اشاره به بالا رفتن نیازها و انتظارات مردم، تاکید کرد: ۲۰ سال پیش اگر روستاییان هفته‌ای یکبار به بهورز نیاز داشتند امروزه این نیاز بیشتر شده و مردم انتظار دارند که پزشک به راحتی در اختیارشان قرار داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به گفته‌ای از لویی پاستور، خاطرنشان کرد: ما باید هر آنچه که در توان داریم را به کار بندیم و به فکر پاداش هم نباشیم، از این رو در تلاش خواهیم بود که ۷۰ مرکز بهداشت را در تبریز راه‌اندازی کنیم.

گفتنی است؛ دومین روز نشست مدیران گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در تالار هتل شهریار تبریز برگزار و مدیران گروه‌ها به بیان ارزیابی‌ها و بررسی‌ها خود در حوزه‌ی بهداشت و درمان پرداختند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :