استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به کاهش نرخ تورم و نرخ بهره بانکی در دولت تدبیر و امید، گفت: برای خروج از رکود، همراهی و همکاری تولیدکنندگان با دولت ضروری است، چرا که بخش تولید با تمام وجود مشکلات اقتصادی را در دولت قبل لمس کرده است.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده روز پنجشنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در شهرک صنعتی عالی نسب، با اشاره به سپری شدن شش ماه از اجرای توافق هسته ای، گفت: در این مدت کارهای بزرگی انجام شده و باز هم خواهد شد و مهم این است که جهت گیری اقتصادی دولت در مسیر درستی است.

وی با بیان این که بخشی از رکود موجود در بخش تولید روانی است، افزود: دولت برای حل مشکلات اقتصادی تلاش می کند، اما برای رونق اقتصادی و خروج از رکود اراده و همت بخش خصوصی ضروری است، ما با تولیدکنندگان خود افتخار می کنیم و وظیفه می دانیم در کنار آنها باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین وضعیت نابسامان سیستم بانکی را نتیجه عملکرد کسانی دانست که شعار عدالت محوری می دادند، اما منابع بانکی را به سمتی هدایت کردند که هیچ گاه بازگردانده نشد.

وی با بیان این که امروز با سیستم بانکی بیمار طرف هستیم، گفت: بانک یک بنگاه اقتصادی متاثر از سیاست های اقتصادی است که علاقمند رونق است و لزوم این امر وصول معوقات بانکی است.

جبارزاده با تاکید بر حمایت از سیستم بانکی استان، گفت: بانک ها باید همراه بخش تولید باشند، اما این که در جلسه بانک ها را بکوبیم و همه مشکلات را به گردن بانک ها بیندازیم منصفانه نیست.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین در خصوص مشکلات شهرک صنعتی عالی نسب، اهتمام جدی همه مدیران دستگاه های اجرایی ذی ربط برای حل این مشکلات را خواستار شد.

وی با بیان این که مشکل فاضلاب این شهرک باید به صورت فوری حل شود، افزود: مقررات بهداشتی و زیست محیطی را نقض نخواهیم کرد و دستگاه ها باید با رعایت این مقررات، محل تعیین شده برای احداث تصفیه خانه فاضلاب را بررسی و نظر کارشناسی را اعلام کنند.

جبارزاده همچنین بر تامین زیرساخت های مخابراتی، تامین برق مورد نیاز و صدور مجوز احداث نیروگاه های کوچک، تامین دسترسی شهرک به آزادراه پیامبر اعظم(ص) و بررسی ابعاد قانونی توسعه شهرک عالی نسب را مورد تاکید قرار داد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به بازدیدهای خود از سه واحد تولیدی در این شهرک، از مدیریت صحیح و علمی این واحدها قدردانی کرد و گفت: واحدهای تولیدی این شهرک اکثرا واحدهایی فعال و سرحال هستند و طبیعتا حضور بنده در این شهرک برای حمایت بیشتر، تقویت بخش تولید و ایجاد آرامش خاطر برای تولیدکنندگان است.

فرماندار شهرستان بستان آباد نیز در این نشست گفت: بالغ بر ۲۲۰ واحد تولیدی در شهرک های صنعتی شهرستان بستان آباد با ۵۹۰ خط تولیدی بیش از ۲۰ هزار نفر اشتغالزایی فعالیت می کنند .

بدر شکوهی گفت:موانع موجود در بخش تولید در این شهرستان احصا شده که عمده آنها کمبود نقدینگی، قانون مالیات بر ارزش افزوده ورود کالای قاچاق و غیر قانونی به کشور می باشد که تولید داخلی را با مشکل مواجه کرده است.

فرماندار بستان آباد مشکلات شهرک صنعتی عالی نسب را تصفیه خانه فاضلاب ،دسترسی نداشتن به آزاد راه ،عنوان کرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: در حال حاضر دو هزارو ۱۷۰ واحد تولیدی و صنعتی در استان وجود دارد که ۳۰۰ واحد از آنها بازدید شده اند.

حسین نجاتی گفت:برخی از واحدها برای اخذ تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند که در جلسه بعدی ستاد بانک های عامل در خصوص پرداخت تسهیلات به این واحد ها گزارش خواهند داد.

وی اظهار کرد:توسعه شهرک عالی نسب به مساحت ۲۰۰ هکتار ضرورت دارد که باید حل شود.

مدیر عامل شهرک های صنعتی استان در این نشست از توسعه شهرک سلیمی خبر داد و افزود:مشکل مخابرات شهرک سلیمی با افزایش پنج هزار خط تلفن به صنایع و کارخانجات رفع می شود.

مرتضی نیرومند گفت:مشکل شهرک سرمایه گذاری خارجی که مشکلات زیست محیطی داشت حل شد و پروانه بهره برداری واحد ها صادر شد.

وی از رفع مشکل آب واحد های صنعتی و مشکل برق شهرک سلیمی خبر داد .

در این نشست مشکلات عمومی شهرک صنعتی عالی نسب و مشکلات اختصاصی برخی از واحدهای تولیدی این شهرک مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین معرفی ۷۱ واحد تولیدی صنعتی و ۴۸ واحد تولیدی کشاورزی برای دریافت تسهیلات به سیستم بانکی در نشست امروز به تصویب رسید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :