رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با بیان این که حضور حداکثری مردم و مشارکت همه گروه های سیاسی و اجتماعی در انتخابات موجب تثبیت اقتدار نظام خواهد بود، گفت: دولت درصدد ایجاد فضای تعامل و عقلانیت در عرصه انتخابات است.

به گزارش تبریزمن، سعید شبستری روز چهارشنبه در جلسه ستاد انتخابات استان، با اشاره به این که هدف ما برگزاری انتخاباتی سالم با حضور حداکثری مردم است، تاکید کرد: باید نشان دهیم که مدافع رای مردم به عنوان حق الناس هستیم تا مردم با اطمینان پای صندوق های رای حاضر شوند.

وی با اشاره به احتمال سوءاستفاده برخی افراد از فضای انتخابات برای تسویه حساب با دولت، گفت: ممکن است برخی نامزدها مسایلی را مطرح کنند که ربطی به دولت ندارد یا وعده هایی بدهند که در حیطه اختیارات نماینده مجلس نیست.

رییس ستاد انتخابات گفت: همه این موارد باید به دقت رصد شده و با متخلفان برخورد شود.

وی، نسبت به استفاده از امکانات دولتی به نفع نامزدهای انتخابات هشدار داد و گفت: فرمانداران مراقب باشند تا ادارات شهرستان به ستاد انتخاباتی افراد تبدیل نشود.

شبستری تاکید کرد: اگر اداره ای با امکانات دولتی به نفع نامزد خاصی عمل می کند برخورد خواهد شد.

وی همچنین بررسی راهکارهای حضور حداکثری مردم در انتخابات را مورد تاکید قرار داد و گفت: میزان مشارکت مردم در هر شهرستان یکی از شاخص های ارزیابی فرمانداران خواهد بود.

در این جلسه روسای کمیته های ستاد انتخابات استان و فرمانداران هشترود، چاراویماق و سراب گزارشی از اقدامات انجام یافته برای فراهم کردن مقدمات برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری ارایه کردند.

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان به صورت همزمان هفتم اسفند امسال برگزار می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :