نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با بیان اینکه نباید دولت را تخریب کرد ، گفت: انتقاد منصفانه و ناصحانه ایراد ندارد.

به گزارش تبریزمن، آیت الله محسن مجتهد شبستری روز سه شنبه در نشست سیاستگذاری و برنامه ریزی مراسم بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر و برنامه ریزی مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت دومین شهید محراب، اظهارکرد : بزرگداشت مناسبت های انقلاب فریضه بوده و در واقع مقابله با تهاجم فرهنگی و نفاق است .

وی با اشاره به ویژگی های شخصیتی شهیدان رجایی و باهنر، افزود : شعار کمتر و کار عملی بیشتر و ساده زیستی از امتیازات این دو بزرگوار است .

آیت الله مجتهد شبستری گفت : با اشرافی گری عدالت اجتماعی برقرار نمی شود، شهیدان رجایی و باهنر از اشرافی گری منزه و مبرا بودند و باید از آنها درس بگیریم .

وی اظهارکرد : این ۲ شهید بزرگوار ولایت مدار و مقلد راستین امام راحل (ره)بودند و از ولایت فقیه و مرجع تقلید تبعیت محض داشتند .

وی گفت: بزرگداشت هشتم شهریور و تجلیل از مقام شامخ شهدای دولت و شهید رجایی و باهنر و بیان فضائل آنها لازم است .

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله مدنی دومین شهید محراب انقلاب اسلامی، اظهار کرد: آیت الله مدنی(ره) مرد غیرت دینی بود که از مکتب قرآن و ولایت فقیه حراست کرد و شیر بیشه شجاعت بود و در دورانی هم که در نجف ساکن بود در مقابل رژیم سابق عراق برای همراهی با آیت الله حکیم کفن پوشید .

مدیر کل امور اجتماعی آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: در برنامه هایی که برای هفته دولت در نظر گرفته شده تلاش می شود از طریق ارتباط دولتمردان با جامعه وحدت و وفاق بین همگان ایجاد شود .

حسن استوارآذر اعلام کرد: آئین تجدید بیعت با شهدای والامقام و برنامه گرامیداشت هفته دولت صبح پنجشنبه با حضور وزیر اقتصاد در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز برگزار می شود .

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت : شهیدان رجایی و باهنر نماد تلاش ، شجاعت و سادگی هستند .

حجت الاسلام حسین تقی زاده اظهارکرد: بیان اندیشه ها و دیدگاه های این شهدای والامقام و آیت الله مدنی (ره) باید در این ایام تبیین شود و جوانان با بیشتر با شخصیت والای آنها آشنا شوند .

وی در ادامه تشکیل ستادهای مشابه در شهرستان های استان را خواستار شد و اعلام کرد : برای بزرگداشت این شهیدان مراسمی در هشتم شهریور ماه از ساعت ۱۱ تا ۱۳ مراسمی در مسجد مقبره تبریز برگزار می شود .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :