دکتر شهرام دبیری گفت: دولت نگاه ویژه ای به تبریز۲۰۱۸ داشته باشد و باید در بودجه سال آینده اعتبارات ویژه ای به این امر اختصاص داده شود.

تبریزمن، سرویس شهری: رئیس شورای شهر تبریز در گفتگو با تبریزمن ادامه داد: یک سال تا ۲۰۱۸ زمان داریم و باید از این فرصت بیشترین استفاده را ببریم و زیرساخت های لازم را برای میزبانی از گردشگران فراهم کنیم.

وی سپس با اشاره به اینکه تامین زیرساخت های مختلف گردشگری فقط مختص شهرداری و شورای تبریز نیست، ادامه داد: باید سایر نهادها و نیز دولت نیز کمک ویژه ای به این امر داشته باشد.

دبیری با بیان اینکه دو نوع زیرساخت داریم، ادامه داد: زیرساخت های سخت افزاری شامل ساخت و تامین انوع هتل ها، مراکز اقامتی و گردشگری است و زیرساخت نرم افزاری نیز شامل آموزش شهروندان و رانندگان تاکسی و برنامه ریزی های مختلف است.

رئیس شورای شهر تبریز سپس اظهار داشت: زیرساخت های نرم افزاری در تبریز فراهم است و برنامه ریزی های خوبی نیز شده است ولی زیرساخت های سخت افزاری نیاز به بودجه بالایی دارند و باید دولت در این خصوص کمک کند.

وی سپس ادامه داد: بازسازی اماکن تاریخی را شروع کرده ایم و بازار را نیز برای سال ۲۰۱۸ اماده می کنیم. در بودجه سال آینده شهرداری تبریز نیز مبلغ خوبی برای حمل و نقل شهری و آماده کردن مترو درنظر می گیریم.

دبیری با اشاره به اینکه خط کشی خیابان ها و زیباسازی شهر نیز مدنظر است، ابراز داشت: باید با برنامه ریزی پیش رویم و سایر ادارات کل و سازمان ها نیز به شهرداری کمک کنند.

وی سپس گفت: باید در سال ۲۰۱۸ برنامه های مهم کشوری و مسابقات علمی و ورزشی در تبریز برگزار شوند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :