به گزارش تبریزمن، وزارت بهداشت با اعلام برنامه‌های هفته سلامت اعلام کرد که اعطای نشان ایمنی و سلامت در روز سه شنبه یکم اردیبهشت، پیاده روی همگانی در روز جمعه چهارم اردیبهشت، برگزاری همایش ملی سلامت در روز یکشنبه ششم اردیبهشت و برنامه‌های مختلف آموزشی و فرهنگی از طریق رسانه‌های گروهی از مهمترین برنامه‌های هفته سلامت است. عناوین روزهای هفته سلامت نیز به شرح زیر اعلام شده است:

روز شمار هفته سلامت:

سه‌شنبه ۱ اردیبهشت ۹۴: سلامت و ارتقای ایمنی غذا

چهارشنبه ۲ اردیبهشت ۹۴: سلامت و سبک زندگی ایرانی- اسلامی

پنج‌شنبه ۳ اردیبهشت ۹۴: عدالت در سلامت و ارتقای خدمات بهداشتی- درمانی

جمعه ۴ اردیبهشت ۹۴:  سلامت، آموزش همگانی و خودمراقبتی

شنبه ۵ اردیبهشت ۹۴: سلامت و مشارکت‌های اجتماعی

یکشنبه ۶ اردیبهشت ۹۴: سیاست‌های کلی سلامت، همکاری بین‌بخشی

دوشنبه ۷ اردیبهشت ۹۴: اقتصاد سلامت و توسعه سرمایه‌گذاری

گفتنی است روز ۷ آوریل برابر با ۱۸ فروردین ماه «روز جهانی بهداشت» نام گرفته است و همه ساله برنامه هایی در گرامیداشت این روز در سراسر جهان برگزار می‌شود. اما با توجه به اهمیت «سلامتی» در زندگی آحاد جامعه و نقشی که انسان سالم می‌تواند در شکل‌دهی جامعه سالم داشته باشد، تعیین زمان بیشتر از یک روز برای گرامی داشت برنامه‌های مرتبط با سلامت و تکریم فعالیت های دست اندرکاران عرصۀ بهداشت و درمان مورد توجه قرار گرفته است.

هفته سلامت همه ساله به منظور جلب مشارکت همکاری‌های بین بخشی و دستگاه‌های مرتبط با سلامت مردم، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در راستای ارتقای سلامت و تأکید بر اصلاح روش‌های زندگی برای تأمین سلامتی مردم و به ویژه با موضوع «شعار سال»، جلب مشارکت مردم و همکاری عمومی در راستای توجه به نقش سلامت و پیش گیری برای داشتن جامعه ای سالم و برجسته سازی موفقیت‌ها و دستاوردهای حوزۀ سلامت و بیان چالش های موجود و انتظارات برگزار می شود .

هفته سلامت امسال نیز با عنوان “دولت و ملت ؛ همدلی و همزبانی برای ارتقای عادلانه سلامت” از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه در سراسر کشور برگزار می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :