معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه دولت یازدهم وارث بی قانونی و تخلفات دولت قبل در حوزه تقسیمات کشوری است، گفت: بایستی مطالبات مردم را جواب داد ولی در عین حال باید قانون را رعایت کنیم که این امر موجب ایجاد پارادوکس / دوگانگی / شده است.

به گزارش تبریزمن، سعید شبستری روز سه شنبه در جلسه تقسیمات کشوری استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان در تبریز افزود: این جلسه در جهت رفع ابهامات مرزی و مشکلاتی که بین استان های هم مرز در سال های گذشته وجود داشته به صورت منطقه ای در کشور برگزار می شود.

وی ادامه داد: در این زمینه کارهای کارشناسی و لازم بین چهار استان آذربایجان جهت رفع مشکلات و مسائلی که مطرح بود انجام شده است.

شبستری اظهارکرد: بر همین اساس نیز مشکلات بین ۲ استان زنجان و آذربایجان شرقی بررسی و تبدیل به تفاهم نامه شده که توسط استاندار آذربایجان شرقی به امضا رسیده و برای امضا به استانداری زنجان ارسال شده و به نظر می رسد به دلیل تغییراتی که در آن استانداری اتفاق افتاده به تاخیر افتاده است.

وی اضافه کرد: در زمینه مشکلات موجود بین آذربایجان غربی و اردبیل نیز چندین جلسه برگزار و کار کارشناسی انجام شده است و ابهاماتی وجود دارد که امیدواریم حل شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی تاکیدکرد: بسیاری از مشکلات در دولت های گذشته وجود داشته و مربوط به دولت فعلی نیست اما عزم و اراده دولت یازدهم برای بر طرف کردن ابهامات است.

وی با بیان اینکه در آذربایجان شرقی یک سری مشکلات کلان در مورد تقسیمات وجود دارد، اظهار کرد: کارهایی در این خصوص انجام گرفته که ازجمله آنها بازبینی و اصلاح نام های آبادی های بالای ۵۰ خانوار در سال گذشته و بازبینی و اصلاح آبادی های زیر ۵۰ خانوار در سال جاری است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: همچنین مراقبت و جلوگیری از تداخل حریم و محدوده شهرها با مرزهای تقسیماتی شهرستان ها با استان ها در حال انجام است.

وی با بیان اینکه کمی تداخل در این کار وجود دارد، گفت: متاسفانه گاه شهرداری ها در طرح های جامع بدون هماهنگی با تقسیمات محدوده هایی تعیین می کنند که مسائل و مشکلاتی را به وجود می آورد.

شبستری با اشاره به اینکه درخواست هایی برای شهرستان شدن وجود دارد، گفت: متاسفانه در دولت گذشته این بدعت گذاشته شده و در سفرهای استانی رئیس جمهور، بدون کارکارشناسی و بدون مصوبه دولت اعلام کردند که فلان بخش تبدیل به شهرستان می شود.

وی ادامه داد: این موضوع مطالبه ای برای دولت یازدهم شده و دولت تدبیر و امید را با مشکل مواجه کرده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در این استان با سه مشکل در همین خصوص مواجه هستیم، اظهارکرد: در یکی از موارد مدیران پیشین استان با یک نامه جعل شده هیات دولت، فرماندار منصوب و اعلام شهرستان کرده اند.

شبستری با اشاره به بازنگری ها و کارهای کارشناسی که در زمینه این پرونده ها انجام شده، تاکید کرد: باید این پرونده ها را تعیین تکلیف کنیم و پاسخ شفاف به مردم داده شود زیرا نمی خواهیم مطالبات مردم بی جواب بماند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :