رکابزن تیم پتروشیمی تبریز با بیان اینکه تور ایران – آذربایجان یکی از سخت‌ترین و بهترین تورهای آسیا است، گفت: این امیدواری وجود دارد تا با حمایت مسئولان این تور در آینده ای نزدیک به یک تور حرفه‌ای تبدیل شود.

به گزارش تبریزمن، میر صمد پورسیدی رکاب‌زن تیم پتروشیمی تبریز در اولین مرحله از سی امین دوره تور دوچرخه‌سواری ایران – آذربایجان با طی مصافت ۱۶۴ کیلومتر از تبریز به مشکین‌شهر بعد از رکابزن قزاقستانی به مقام دوم رسید.

این رکابزن باتجربه و صاحب پیراهن آسیایی قاره کهن که یکی از رکابزنان مطرح کشورمان است اظهار داشت: همه رکابزنان حاضر در این تور تلاش خود را می‌کنند تا با موفقیت این تور را به پایان برسانند که من هم امیدوارم در مراحل بعدی نمایش خوب خود را ادامه دهم. اولین مرحله تور از شرایط سختی برخوردار بود و امروز من و همه تیم به دلیل خستی مسابقات ژاپن نتوانستیم عملکرد همیشگی خود را نمایش دهیم ولی خوشحالم که امروز موفق شدم در اولین مرحله این تور مقام دوم را کسب کنم.

وی افزود: من در بسیاری از مراحل و دوره‌های این تور در سال‌های گذشته شرکت کرده‌ام و آشنایی خوبی از این تور دارم و این را هم مطمئن باشید روزبه‌روز همه رکاب‌زنان تیم پتروشیمی و من عملکرد بهتری را نمایش خواهیم داد .

وی خاطرنشان کرد: دوچرخه‌سواری از بهترین رشته‌های ورزشی جهان است و علاقه‌مندان بسیار زیادی در همه نقاط جهان دارد و باید به این رشته ورزشی اهمیت بیشتری داده شود و از این رو برگزاری تور ایران – آذربایجان در بالا بردن سطح دوچرخه‌سواری ایران می‌تواند بسیار خوب و ایده آل باشد.

پورسیدی تأکید کرد: در تور ژاپن داشتیم همه رکابزنان تیم پتروشیمی عملکرد بسیار خوبی داشتنند و این نشان از بالا رفتن سطح دوچرخه‌سواری در ایران حاکی است ولی این هنوز پایان کار نیست و هنوز هم‌ جای زیادی برای پیشرفت داریم.

وی در مورد حضور نیافتن احد کاظمی در این تور گفت: احد کاظمی در تور ژاپن به دلیل مصدومیتی که داشت در این تور حاضر نشد ولی در کنار تیم است.

گفتنی است اولین مرحله از تور ایران – آذربایجان که به نام شهید جواد یاری نامگذاری شده است، در مسیر تبریز به سمت مشکین شهر برگزار شد و طی آن دوچرخه سواران ۱۸ تیم خارجی و داخلی مسافت ۱۶۳.۸ این مسیر را رکاب زنند. در این مرحله یکصد دوچرخه سوار در خط شروع حاضر بودند که کاروان دوچرخه سواران در مسیر مرحله اول تور سی ام، پس از خروج از تبریز از سه راهی اهر به سمت روستای خواجه حرکت کردند و سپس از کمربندی اهر به سمت قصابه و پس از آن به ورودی مشکین شهر رسیدند.

خط پایان این مرحله در مشکین شهر و مقابل استادیوم ورزشی این شهر بود که الکساندر شوشنو رکاب زن تیم وینو فور ائور قزاقستان با ثبت زمان ۳ ساعت و ۲۷ دقیقه و ۲۵ ثانیه زودتر از سایر نفرات به خط پایان رسید و پیراهن طلایی، آسیایی و امتیازی را بر تن کرد. نفر دوم نیز صمد پورسیدی از تیم پتروشیمی تبریز بود که زمان ۳ ساعت و ۲۸ دقیقه و ۵ ثانیه را ثبت کرد.

نفر سومی هم که از خط پایان عبور کرد حسین عسگری از تیم پیشگامان کویر یزد بود که زمان ۳ ساعت و ۲۸ دقیقه و ۵ ثانیه را ثبت کرد و پیراهن کوهستان این دور از مسابقات را نیز محسن رحمانی بیرق از تیم سپاهان بر تن کرد.

سی اُمین دوره تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان با حضور تیم های ناویتاس ساتالیست استرالیا، سرچ تو ریته ین استرالیا، تیم ملی گرجستان، تیم ملی مغولستان، ان اس سی مالزی، تورکو شکر ترکیه، سی سی ان سایکلینگ لائوس، ترانگانو مالزی، تیم ملی سوریه، تیم ملی ارمنستان، وینو فور ائور قزاقستان، لویشان لند اسکیپ جمهوری خلق چین، ای سی اسپارتا پراگ جمهوری چک و تیم های داخلی پتروشیمی و شهرداری تبریز، سپاهان اصفهان، پیشگامان کویر یزد و تیم ملی ایران در حال برگزاری است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :