دوچرخه سواران خراسان شمالی با شعار ‘مردمان خراسان شمالی ،حامیان دریاچه ارومیه’ صبح امروز وارد تبریز شدند.

به گزارش تبریزمن، رئیس اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی  گفت: ‘احمد حسن آبادی’ و ‘مهران محمدی’ برنامه خود را از خراسان شمالی آغاز و پس از طی مسافت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتری به تبریز رسیدند.

داوود قاسم زاده افزود: این دوچرخه سواران، حرکت زیست محیطی خود را در شهرستان ارومیه به پایان می رسانند.

وی ادامه داد: این دو دوچرخه سوار با هدف ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه سواری، حمایت از پویش ‘سه شنبه های بدون خودرو’ و افزایش حساسیت های عمومی نسبت به احیای دریاچه ارومیه رکاب می زنند.

قاسم زاده اظهار کرد: این دوچرخه سواران با گذر از استان های خراسان شمالی، گلستان، مازندران، گیلان و زنجان پس از ۹ روز به تبریز رسیده اند.

دریاچه ارومیه دومین دریاچه شور جهان است که در ۲۰ سال گذشته با بحران شدید کم آبی مواجه شده و از پهنه ۵۷۰۰ کیلومتری آن در مهرماه سال گذشته تنها حدود ۱۰ درصد باقی مانده بود.

پیش از این، میزان آب موجود در دریاچه ارومیه تا ۳۲ میلیارد متر مکعب نیز رسیده بود و در تراز اکولوژیک ۱۲۷۴٫۱ متری دریاچه ارومیه از سطح دریاهای آزاد، میزان آب آن نزدیک به ۱۴ میلیارد متر مکعب بوده است.

امسال روند خشکی سال های گذشته دریاچه ارومیه متوقف شده و این دریاچه شرایط تثبیت را می گذراند.

ستاد احیای دریاچه ارومیه از سال گذشته با برنامه های اجرایی مدون در راستای تثبیت وضعیت فعلی دریاچه اقداماتی را آغاز کرده که نتیجه بخش بوده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :