احداث جاده دسترسی موقت برای اتصال شهرک صنعتی تبریز ۴ به بزرگراه شهید کسایی یکی از مصوباتی بود که با تاکید استاندار آذربایجان شرقی و پیگیری مسوولان مربوط، عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

به گزارش تبریزمن، استاندار آذربایجان شرقی عصر دیروز سه‌شنبه پس از بازدید از شهرک صنعتی چرمشهر، برای پیگیری دو مصوبه کارگروه رفع موانع تولید استان در هفته‌های گذشته، به شهرک صنعتی تبریز ۴ رفت.

اسماعیل جبارزاده در بازدید از محل این طرح به خبرنگاران گفت: مطلوب نبودن راه دسترسی شهرک تبریز ۴ یکی از مشکلات تولیدکنندگان این شهرک بود که با مدیریت معاونت عمرانی استانداری و پیگیری دستگاه‌های مربوط، مسیر مناسبی به عنوان جایگزین راه فعلی مشخص و عملیات اجرایی آن آغاز شد.

وی افزود: این جاده دسترسی در عرض یک ماه ساخته خواهد شد، ضمن این که آسفالت و نوسازی معابر داخل شهرک نیز آغاز شده و امیدواریم بتوانیم روحیه و امید جدیدی در بین تولیدکنندگان و واحدهای مستقر در شهرک تبریز ۴ ایجاد کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین از شرکت آرمان تجهیز اطلس، تولیدکننده تخت‌های بیمارستانی و تجهیزات پزشکی در شهرک صنعتی ۴ تبریز بازدید کرد.

مدیر این واحد تولیدی که در سال‌های گذشته به خاطر برخی از مشکلات، خط تولید خود را به تهران منتقل کرده بود اخیرا در جلسه کارگروه رفع موانع تولید استان در شهرک صنعتی تبریز ۴ نسبت به فعالیت مجدد در استان آذربایجان شرقی اظهار علاقه کرد که با مساعدت استاندار و صدور پروانه بهره‌برداری از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، خط تولید آن به تبریز منتقل شد.

جبارزاده در بازدید از این واحد تولیدی، گفت: امروز شاهد راه‌اندازی یکی از واحدهایی هستیم که توان رقابت با تولیدکنندگان خارجی را دارد و به این واحد آمدیم تا به مدیران و کارکنان آن خداقوت بگوییم.

وی افزود: سرمایه‌گذارانی که بخواهند به عرصه تولید بازگردند اگر بازار مطمئنی برای فروش محصولات خود داشته باشند قطعا مورد حمایت مدیریت استان خواهند بود.

استاندار اذربایجان شرقی با بیان این که مراکز درمانی استان باید در خرید تجهیزات، تولیدات داخلی را در اولویت قرار دهند، افزود: تصمیم مدیریت استان مبنی بر حمایت از تولید داخلی جدی است و از تولیدکنندگان استان به طور ویژه حمایت می‌کنیم.

وی همچنین از مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خواست طی ابلاغیه‌ای به ذیحسابان دستگاه‌های اجرایی استان خرید کالاهای خارجی را که مشابه داخلی دارند، ممنوع اعلام کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :