معاون هماهنگی امور اقتصادی آذربایجان شرقی از پرداخت دو هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی استان خبر داد.

به گزارش تبریزمن،  علی نواداد روز دوشنبه در نشست اقتصاد مقاومتی شهرستان مرند با بیان اینکه سهمیه استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید شش هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال می باشد، گفت: تاکنون یک هزار و ۲۵۰ واحد تولیدی در سطح استان بای دریافت این تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند که تسهیلات ۳۶۰ واحد به طور کامل پرداخت شده است.

وی افزود: بیش از ۹۵ درصد از طرح های جهاد کشاورزی برای دریافت تسهیلات رونق تولید نیز که در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند، تصویب شده است و در مرحله پرداخت هستند.

نواداد با بیان اینکه در سال اقتصاد مقاومتی همگی مکلف به رسیدگی مشکلات واحدهای تولیدی هستیم، بیان داشت: بر اساس مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان،به مشکلات واحدهای تولیدی خارج از ضوابط و قوانین دست و پاگیر رسیدگی خواهد شد.

وی در ادامه از روند کند برخی بانک های عامل در پرداخت تسهیلات مصوب شده در ستاد اقتصاد مقاومتی استان انتقاد کرد.

فرماندار شهرستان ویژه مرند نیز در این جلسه از معرفی ۲۶ واحد به بانک های عامل در حوزه کشاورزی و صنعت شهرستان برای دریافت تسهیلات رونق تولید خبر داد.

علیار راستگو اضافه کرد: تعداد ۲۹۹ واحد شهرستان مرند در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند که از این میان پرداخت تسهیلات به ۸۵ واحد تصویب شده است.

وی به پتانسیل بالای شهرستان مرند در حوزه کشاورزی اشاره و تاکید کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی باید صنایع تبدیلی کشاورزی را در شهرستان ایجاد کرده و هم راستا با آن اصلاح الگوی کشت را در دستور کار قرار دهیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :