دکتر خادم معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان های وزیر ورزش و جوانان در دیدار با نواب رؤسای هیاتهای ورزشی و مسئولین امور ورزش بانوان شهرستانها گفت : شتاب مداگیری ورزش کشور در جهان در تقویت ورزش بانوان نهفته است.

به گزارش تبریزمن، دکتر امیررضا خادم در ادامه افزود : شتاب مدال گیری در ورزش کشور در جهان و رویدادهای مهم به توسعه ورزش بانوان وابسته است و حفظ روند کنونی مدل آوری و افزایش شیب ملایم مد نظر است ولی افزایش شیب مدال آوری بانوان یکی از مهمترین اهداف وزارت ورزش و جوانان است.

معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان های وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد : مدیران ورزش کشور همه تلاش خود را برای جذب اعتبار و تامین هزینه های آماده سازی تیم های راه یافته به المپیک ۲۰۱۶ ریو انجام می دهند.

وی گفت: وزارت ورزش و جوانان قول می دهد که همه حمایت های لازم را از ورزشکاران المپیکی داشته باشد.

دکتر خادم تصریح کرد : ورزش بانوان در ایران ویژگی های خاصی دارد که شاید در هیچ جای دیگر این ویژگی ها وجود نداشته باشد. یکی از این ویژگی ها، مستقل بودن اجرا در ورزش زنان است که  این مستقل بودن در اجرا شرایط مثبتی را به وجود آورده است. ما پس از انقلاب با ۵ رشته ورزشی در بخش زنان ورود کردیم و هم اکنون در ۴۵ رشته ورزشی در بخش زنان با رعایت همه موازین اسلامی و ارزشی فعال هستیم و تیم های ما به مسابقات اعزام می شوند.

وی با تاکید به حمایت های رئیس جمهوری از ورزش زنان و تاکید دکتر روحانی بر رفع تبعیض بین ورزش زنان و مردان، به پرچمداری زهرا نعمتی، بانوی معلول ورزش ایران در المپیک ریو اشاره کرد و گفت: این حمایت ها نشان می دهد که دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به ورزش زنان دارد. ما سعی کرده ایم در همه بخش ها نماد خوبی برای دیگر کشور ها باشیم.

امیررضا خادم در پایان از مقام معظم رهبری به عنوان بزرگترین حامی ورزش زنان در ایران یاد کرد و افزود: مقام معظم رهبری همیشه از ورزش زنان چه در بعد ورزش قهرمانی و چه در بعد ورزش همگانی حمایت کرده اند و منویات ایشان همیشه راهنمای ما است.

امیدوارم بتوانیم با این حمایت ها در توسعه ورزش زنان در سطوح مختلف ملی و بین المللی موفق باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :