به گزارش تبریزمن، دو تیم تراکتورسازی تبریز و نفت تهران از ساعت ۱۸:۰۰ روز جمعه در هفته اول رقابت های لیگ برتر به مصاف هم خواهند رفت تا قدم اول را در روند صعود به صدر جدول و قرار گرفتن در بین مدعیان اصلی مقام قهرمانی بردارند.

بدون شک جدا از قدرت بالای دو تیم و رتبه های خوبی که در فصل گذشته لیگ برتر کسب کردند، حواشی فوق العاده خبرساز ایجاد شده در بازی پایانی رقابت های لیگ برتر که حکم فینال بازی ها را نیز داشت، یکی از اصلی ترین دلایل حساسیت و جذابیت این دیدار می باشد.

دیدار دو تیم در حالی در مقابل نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر از هواداران تراکتورسازی با نتیجه تساوی جالب ۳ بر ۳ خاتمه یافت که شایعه تساوی سپاهان و نیز قطع ابزار های ارتباطی به همراه اشتباهات محرز و عجیب داوری، باعث ایجاد علامت سوال ها و نقاط مبهم زیادی در برابر این بازی شد که هنوز اطلاعات روشنی هم دراین باره منتشر نشده است.

با این حال هر دو تیم تراکتورسازی و نفت تهران با تقویت تیم های خود و جذب نفرات جدید و اضافه کردن آن ها به ترکیب خود، گذشته را نسبتا فراموش کرده و به فکر کسب نتایج عالی در فصل جدید رقابت های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا می باشند.

w1_tractor

سرخپوشان آذربایجان در فصل نقل و انتقالات بازیکنانی چون لوسیانو ادینهو و آندرانیک تیموریان را از دست دادند که در ادامه با جدایی بازیکنان بومی تیم همراه شد. همین امر باعث اعتراضات هواداران به مدیریت تیم بابت از دست دادن اسکلت اصلی تیم شد اما پس از مدتی با پیوستن سروش رفیعی و بختیار رحمانی به تیم در کنار سربازان دیگری چون علی حمودی، سجاع خلیل زاده، سینا عشوری و محمد عبدالله زاده اندکی جو را آرام تر کرده و باعث امیدواری هواداران شد.

اما نقطه نظرات به تیم زمانی عوض شد که مدیران تیم از منابع مالی باقی مانده ناشی از هزینه اندک جذب بازیکنان سرباز، اقدام به جذب بازیکنان خارجی نمودند.

کاردوسو، یان رمزی، حمزه یونس و اگوستو ۴ بازیکنی بودند که بار دیگر تراکتورسازی را به یکی از قدرتمندترین تیم های لیگ برتری تبدیل کرده و باعث شدند تا هواداران به کسب نتایج خوب در رقابت های آسیایی نیز امیدوار شوند.

بدون شک هر ۴ نفر از این خارجی ها و به خصوص حمزه یونس و یان رمزی، از نامدارترین و با کیفیت ترین بازیکنانی هستند که وارد فوتبال ایران شده و باعث پیشرفت و آموزش بازیکنان خواهند شذ. حضور این چنین خارجی هایی خواهد توانست باعث کسب تجربه و پیشرفت بازیکنان جوان و کم سن و سالی همچون سعید آقایی، فرید کریمی، شاهین ثاقبی، بایرامی و نریمان جهان شده و آینده آن ها را بیش از پیش روشن تر کند.

تیم پرطرفدار شمالغرب کشور همچنین در تغییراتی مثبت، خط دروازه متزلزل خود را تقویت کرده و با کنار گذاشتن حامد لک به همراه عیسی اندوی، محمدرضا اخباری و طهماسبی را از تیم های سایپا و صبای قم به ترکیب اضافه کرده و با ایجاد رقابتی نزدیک بین این دو دروازبان با سطح تقریبا یکسان، خط دروازه خود را مستحکم تر کند.

از طرف دیگر نفت تهران نیز که به خودی خود به انسجام تیمی بسیار خوبی رسیده بود، با جذب نفراتی همچون پیام صادقیان، جلال حسینی و آلویز نانگ، قدرت و تجربه ی تیمی خود را افزایش داده و آماده کسب موفقیت در فصل جدید رقابت هاست.

دو تیم تراکتورسازی تبریز و نفت تهران تا به حال در تاریخ خود ۱۰ بار به مصاف هم رفته اند که نتایج بدست آمده حکایت از تساوی دو تیم در بازی های رو در رو دارد. البته تراکتورسازی در فصل گذشته شانس خوبی برای پیش گرفتن از حریف در بازی های رو در رو داشت اما اتفاقات ذکر شده از این امر جلوگیری کرد.

نکته ی قابل ذکر دیگر در خصوص این دیدار، محرومیت دو تن از تاثیرگذار ترین بازیکنان دو تیم، یعنی سامان نریمان جهان در تیم تراکتورسازی و آلویز نانگ در تیم فولاد خوزستان است. مهاجم تازه وارد و گلزن تیم نفت به همراه هافبک تهاجمی سریع و تکنیکی تراکتورسازی اجازه حضور در هفته اول رقابت ها را نخواهند داشت.

باید منتظر ماند و دید که روز جمعه دیدار حساس دو تیم چه نتیجه ای در برخواهد داشت و کدام تیم با دیکته ی بازی خود بر حریف، اولین قدم را در راستای کسب عنوان قهرمانی برخواهد داشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :