ریشه دار ترین تیم فوتبال آذربایجان در فاصله اندکی که تا پایان رقابت های لیگ آزادگان باقی مانده، برای تاریخ سازی نیاز به حمایت هواداران پرتعداد خود خواهد داشت.

تبریزمن، سرویس ورزشی: دو تیم ماشین سازی تبریز و گیتی پسند اصفهان از ساعت ۱۷ فردا (دوشنبه) در چارچوب دیداری فوق العاده حساس از سری مسابقات هفته سی و ششم رقابت های لیگ آزادگان در استادیوم یادگار امام شهر تبریز به مصاف هم خواهند رفت.

شاگردان رسول خطیبی که در هفته های اخیر فوق العاده عمل کرده و باختی در کارنامه نمی بینند، خواهند توانست با ادامه روند عالی خود، سه امتیاز دیگر خانگی را به جمع اندوخته های خود در نیم فصل دوم اضافه کرده و در فاصله اندک باقی مانده تا پایان رقابت ها، حضور خود به عنوان یکی از سه تیم برتر لیگ یک در لیگ برتر را قطعی کنند.

نیم فصل دوم و حضور رسول خطیبی در تیم سرآغاز شروع دوباره برای ماشین سازی و تبدیل شدن آن به مدعی اصلی صعود بود و هم اکنون تنها در سه هفته مانده به پایان مسابقات، ماشین سازی با ۵۹ امتیاز در رتبه دوم جدول قرار دارد.

در رتبه های پایین تر جدول، فجر سپاسی با ۵۷ امتیاز سوم است و نفت آبادان ۵۵ امتیازی نیز در رتبه چهارم قرار دارد. خونه به خونه، مس کرمان و مس رفسنجان نیز هنوز صعود به لیگ برتر را برای خود دست یافتنی می بینند و باقی ماندن ۹ امتیاز دست نخورده از فصل، این شانس را به آن ها می دهد.

حال، این ماشین سازی و هواداران متعصب و پرتعدادش هستند که باید در هفته های پایانی مانع از افت تیم شده و به خصوص در بازی های خانگی، تمامی امتیازات را درو کنند. سبزقبایان اگر در دوبازی خانگی پیش رویشان، ۶ امتیاز را بدست آورند، حتی در صورت کسب بهترین نتایج ممکن توسط رقیبان، صعود شاگردان رسول خطیبی به عنوان یکی از سه تیم، قطعی خواهد بود.

دو بازی پیش روی خانگی، یکی فردا در مقابل گیتی پسند قعر نشین و دیگری مقابل مس رفسنجان مدعی صعود برگزار خواهد شد. گیتی پسند برای دور شدن از منطقه سقوط هر چه در توان دارد رو خواهد کرد و مس هم که آرزوی صعود را در ذهن خود می پروراند، از هیچ کاری برای کسب سه امتیاز در خانه ماشین دریغ نخواهد کرد.

کشیده شدن سرنوشت صعود تیم های فوتبال آذربایجان به هفته پایانی مسابقات، معمولا با خاطرات خوشی همراه نبوده، به همین دلیل است که ماشین سازی، این بار باید سرنوشت خود را در بازی های خانگی و قبل از هفته آخر تعیین کرده و جشن صعود را مقابل هزاران هزار هوادارش بگیرد، هوادارانی که پس از سالها انتظار می خواهند تیم شان را در سطح اول فوتبال کشور ببینند…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :