شهردار تبریز در حاشیه نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری و گردشگری تبریز در هامبورگ، با با پروفسور رحیم رحمان‌زاده، پزشک نامی کشورمان در هامبورگ آلمان دیدار و گفتگو کرد.

ببه گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی در این دیدار، با اشاره به اهتمام شهرداری تبریز در حوزه های مختلف اجتماعی و فرهنگی، از پروفسور رحمان‌زاده برای حضور در تبریز دعوت کرد.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز، مفتخر است که در دو سال گذشته،  در کنار اقدامات گسترده اجرایی و آموزشی در حوزه فرهنگ سلامت، از حضور چهره های جهانی عرصه پزشکی تبریز، نظیر پروفسور سمیعی و پروفسور علوی، بهره مند شده است.

وی با اشاره به پیشینه شناخت از شخصیت برجسته پروفسور رحمانزاده، وی را از مفاخر علمی آذربایجان و ایران خواند و  ادامه داد: حضور جنابعالی در تبریز بی شک برای دانشجویان و اساتید پزشکی تبریز، فرصتی مغتنم و ارزشمند خواهند بود.

 پروفسور رحمان‌زاده نیز در این دیدار، با قدردانی از شهردار تبریز، نبوغ علمی دانشجویان و اساتید پزشکی کشورمان را زبانزد خواند و اظهار امیدواری کرد با ایجاد زمینه ها و فرصت های لازم، امکان سفر به تبریز هر چه سریع تر فراهم شود.

گفتنی است پروفسور رحیم رحمان‌زاده  متولد ۱۳۱۳ در شبستر آذربایجان شرقی،  پایه گذار جراحی مدرن ارتوپدی و تروماتیک ارتوپدی در سطح بین‌المللی و رئیس مرکز بین‌المللی جراحی مفاصل و استخوان برلین است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :