مدیرکل اداره درآمد شهرداری تبریز، نگاه شهرداری به موضوع گردشگری را، به عنوان یک منبع مالی پایدار دانست.

به گزارش تبریزمن، اکبر پورخردمند، در جلسه هم اندیشی بررسی راهکارهای توسعه گردشگری و ارتباط آن با بودجه سال ۹۵ و همچنین در ضوابط تعرفه عوارض محلی، با اشاره به جایگاه صنعت گردشگری در دنیا گفت: در حال حاضر، صنعت گردشگری یکی از صنعت های برتر دنیا است؛ تا حدی که برای کشورهای فاقد منابع طبیعی، اولین محرک اقتصادی محسوب می شود.

وی افزود: در حال حاضر و با وجود شرایطی که انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی برای ما پدید آورده است، در راستای ارتقای سطح گردشگری شهر و در کنار آن ایجاد منابع مالی پایدار، ابتدا به درک مشترکی از وضعیت برسیم.

مدیرکل اداره درآمد شهرداری تبریز، ادامه داد: اولین گام در راه تدوین یک استراتژی مشترک، آن است که منابع و امکانات موجود در شهر را به خوبی شناسایی نموده و آن ها را به خوبی مدیریت کنیم و از تمام این ها، با هدف ایجاد منابع مالی پایدار برای شهر بهره ببریم.

پورخردمند، همچنین به تاثیر این انتخاب در ابعاد مختلف مدیریتی و فرهنگی شهر اشاره کرد و متذکر شد: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی، می تواند موتور محرکی باشد برای ما تا از پتانسیل های تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تبریز، بهره برده و جایگاه تبریز را بیش از پیش ارتقا دهیم.

وی در ادامه، به دیدگاه شهرداری تبریز به این موضوع و به طور کلی به بحث گردشگری پرداخت و خاطرنشان کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر تبریز، توجه ویژه ای به این موضوع دارند و توصیه ها نیز بر این اساس است که شهرداری در حد توان، اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهد.

مدیرکل اداره درآمد شهرداری تبریز، با توصیح دو بند از مصوبات سال گذشته تعرفه عوارض محلی، یادآور شد: در این تعرفه، دو بند مربوط به ایجاد هتل آپارتمان ها و واگذاری ۱در صد از مجموع مساحت هتل های ۴ستاره و ۲درصد در هتل های ۵ ستاره به کاربرد تجاری بدون اخذ عوارض لحاظ شده است  که این امر، هم در موضوع جذب سرمایه گذار و هم در توسعه زیرساخت های گردشگری، موثر خواهد بود.

پورخردمند در پایان، ضمن تاکید بر نیاز به راهکارهای جدید در این زمینه، اظهار امیدواری کرد با بهره گیری مناسب از این فرصت، تبریز به منابع مالی پایدار دست یابد.

گفتنی است این جلسه با حضور معاون امور سازمان ها، معاون برنامه ریزی و توسعه، سرپرست سازمان گردشگری شهرداری و تنی چند از مدیران شهری و استانی برگزارشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :