دست به دست شدن تصاویر دیوارهای موسوم به مهربانی در شبکه های اجتماعی باعث شده تا این حرکت مردمی با استقبال گسترده ای در مناطق مختلف کشورمان رو به رو گردد، حرکتی که حتی رسانه های اروپایی هم با بازتاب آن زبان به ستایش گشودند در حالی از چند سال پیش چنین اقداماتی در این کشورها سابقه داشته است.

به گزارش تبریزمن، روز ۲۷ آذر ماه امسال تعدادی از جوانان پرشور و غیور تبریزی با صدور اطلاعیه ای که قبل از آن در شبکه های اجتماعی به ویژه تلگرام منتشر کردند بخشی از لباس های بلااستفاده خود را در یک روز جمعه پاییزی بر روی دیوار مجتمع مسکونی چمران در منطقه نصف راه نصب نمودند تا نیازمندان این شهر، بدون هیچ گونه شرمندگی، لباس های مورد نیاز خود در این فصل سرد سال را از روی دیوار بردارند.

دیوار مهربانی

در این اقدام انسان دوستانه، از همه شهروندان خواسته شده بود تا لباس ها را بر روی دیواری که از قبل در نظر گرفته شده بود نصب کنند تا نیازمندان از البسه اهدایی هم نوعان خویش بهره مند گردند.


دیوار مهربانی

اکنون هم یک دیوار مهربانی دیگر در میدان ساعت کلان شهر تبریز راه اندازی شده تا به صورت همیشگی در خدمت نیازمندان واقعی باشد لذا باید این اقدام خداپسندانه را ستود زیرا حرکتی خودجوش، خلاقانه و مردمی بوده و می تواند تأثیرگذاری بسیار مناسبی بر اقشار مختلف جامعه داشته باشد تا مسیر ایمان تا انسانیت تکمیل شود.

به نوشته رسانه های خارجی، مشابه این طرح در اروپا، فراوان به چشم می خورد به طوری که کانتین های بزرگ فلزی مانند جایگاه ها و باکس های زباله در هر محله وجود دارد تا ساکنان محل، لباس ها و کفش های اضافی خود را در آن بریزند، همچنین در شهرهای بزرگ اروپا نیز هر چند وقت یکبار به خصوص در روزهای سرد سال در میدان های اصلی، بساط سوپ داغ و نان تازه برای بی خانمان ها برپاست!

دیوار مهربانی

بدین ترتیب در کشورمان که چنین ایده ای برای اولین بار عملی می شود باید اقداماتی صورت گیرد تا پیام دیوارهای مهربانی شهرهای ایران، جهانی شده و بر اعتبار مردم سرزمین مان اضافه گردد، اما به نظر می رسد برای برقرار ماندن این حرکت مردمی، ساماندهی آن باید از سوی نهادهای دولتی و غیردولتی آغاز گردد تا مبادا دیوارهای مهربانی کشور، مورد بی مهری و نامهربانی قرار گیرند!

شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :