سرمربی تیم بسکتبال شهرداری تبریز گفت:‌ تیم ملی ایران باید از مسابقات انتخابی آسیا به المپیک راه می‌یافت، چون کسب جواز حضور در المپیک بعید به نظر می‌رسید.

به گزارش تبریزمن، بهزاد افرادی درباره وضعیت تیم ملی بسکتبال در سال‌های آخر حضورش در تیم ملی تاکنون اظهار داشت:‌ در سالهای پایانی حضورم در تیم ملی شاهد اجرای پروسه جوانگرایی در تیم ملی بودم که این پروسه از سال ٧٩ توسط آقای «گری لیمون» و بعد از وی در سال ٨� توسط «سعید ارمغانی» در بازیهای غرب آسیا در کویت ادامه یافت.

وی افزود: در آن مقطع شاهد حضور تدریجی جوانان شایسته‌ای همچون «پویا تاجیک» و «ایمان زندی» بودیم. این تغییرات عواقبی هم برای بسکتبال ایران به همراه داشت که مثلاً در بازیهای مذکور شکست از کویت، امارات و سوریه که بهای جوانگرایی در تیم ملی بود ولی صبوری و درک بالای اهالی بسکتبال باعث شد که این روند به بهترین شکل ممکن طی شود.

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: با تغییرات مدیریتی در فدراسیون این روند شدت گرفت و در نهایت با حضور بازیکنانی همچون صمد نیکخواه بهرامی، سامان ویسی، حامد سهراب نژاد، مهدی کامرانی، حامد حدادی، و زنده‌یاد آیدین نیکخواه بهرامی، نسل طلایی بسکتبال ایران شکل بگیرد و شاهد بیش از یک دهه افتخارآفرینی این نسل از جمله قهرمانی‌های متعدد در آسیا، حضور مستمر در جام جهانی و المپیک باشیم.

افرادی درباره ادامه این روند در زمان امروزی، گفت: در حال حاضر شاهد تکرار آن پروسه به‌دست «درک بائرمن» هستیم که قطعاً عدم حضور ٣ بازیکن تیم ملی در این دوره خلاء بزرگی برای همبازیان و کادر فنی محسوب می‌شود اما بهتر بود که آقایان به جای تسویه حساب‌های شخصی و تخریب روحیه و اعتمادبه‌نفس بازیکنان جوان، به این حرکت شجاعانه و متفکرانه کادر فنی تیم ملی احترام می‌گذاشتند.

وی تصریح کرد: با توجه به بضاعت بسکتبال ایران، ما باید از همان مسابقات انتخابی آسیا به المپیک راه می‌یافتیم، چون کسب جواز حضور در المپیک ریو از  ایتالیا، حتی با حضور تمام بازیکنان بعید به نظر می‌رسد

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری تبریز با اشاره به انتقادات وارد شده به تیم ملی، خاطرنشان کرد: در این برهه زمانی، انتقادات مغرضانه و هدف‌دار کسانی که خودشان در مقاطع مختلف در تیم‌های ملی مسئولیت داشته‌اند و جامعه بسکتبال عملکرد آنان را به یاد دارند، با مصاحبه‌ها و اظهارنظرهای مخرب، باعث تخریب روحیه و شخصیت بازیکنان و دلسردی کادر فنی تیم ملی شده‌اند

وی تأکید کرد: در حال حاضر باید تمام کسانی که دلسوز واقعی بسکتبال ایران و آینده آن هستند با همدلی از این پروسه تأثیر گذار در سالهای آینده حمایت کنند و روحیه و اعتمادبه‌نفس از دست رفته تیم ملی را به این تیم بازگردانند تا شاهد بازیهای درخشان از تیم ملی کشورمان در مسابقات آسیا چلنج باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :