براساس ارزیابی یک سایت آمار و ارزش گذاری بازیکنان، باشگاههای معدودی با رئال مادرید که گرانترین تیم دنیا را در اختیار دارد، قادر به رقابت هستند.

به گزارش تبریزمن،  تارنمای خبری مارکا، رئال مادرید به عنوان باشگاه قرن بیستم برگزیده شد و بزرگترین موسسه فوتبال دنیا محسوب می شود. ۱۱ قهرمانی این تیم در اروپا موید این عناوین است.

در همین حال سایت ترنسفرمارکت ارزش ترکیب تیم رئال مادرید را ۷۸۳ میلیون یورو برآورد کرده است که ۱۲ میلیون یورو بیشتر از بارسلونا در رده بعدی این ارزیابی است.

رونالدو با وجود اینکه به علت بالا رفتن سن وی، ارزش او کمتر شده است، همچنان سرمایه بزرگ تیم به حساب می آید. قیمت گرت بیل و کریم بنزما به ترتیب به ۹۰ و ۶۰ میلیون یورو در سال گذشته افزایش یافته است.

ارزش بازیکنان رئال عمدتا افزایش یافته است، اما ارزش ایسکو و خامس رودریگز کمتر شده است.

در حالی که تعدادی از باشگاه های لیگ برتر انگلیس مشتاق جذب رودریگز با ۸۵ میلیون یورو هستند، سایت ترنسفرمارکت ارزش او را ۷۰ میلیون یورو اعلام کرده است که ۱۰ میلیون یورو کمتر از زمان شروع بازی او در فصل رقابتهای ۲۰۱۴-۲۰۱۵ است.

زین الدین زیدان سرمربی تیم رئال مادرید نسبت به توانایی بازیکنانش برای کسب موفقیت های بیشتر اطمینان دارد. او بعد از جذب آلواردو موراتا از یوونتوس، احساس نمی کند به بازیکن جدیدی نیاز داشته باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :