به گزارش تبریزمن، حسن استوارآذر ظهر امروز در نخستین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان آذربایجان‌شرقی با اشاره به سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور در اواخر ماه جاری به شهر تبریز اظهار داشت: از دستگاه‌های متولی امور جوانان  انتظار می‌رود در سفر رئیس جمهوری برنامه‌های حضور جوانان را هدایت کنند و در برنامه‌های استقبال حضور جوانان برجسته باشد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان‌شرقی افزود: حمایت از جوانانی که به نوعی دچار مشکل در جامعه شده‌اند و بر اساس نواقص و مشکلاتی که دچار شده‌اند مورد توجه ستاد امور جوانان قرار دارد.

وی جوانان را سرمایه ارزشمندی برای جامعه دانست و گفت: حمایت از جمیع جوانان مورد توجه خواهد بود تا این سرمایه‌ها برای جامعه حفظ شود.

استوار آذر با اشاره به ایام گرامیداشت فتح خرمشهر گفت: فتح خرمشهر به دست جوانان آن روز صورت گرفت و امیدواریم که در مورد ترویج فرهنگ دفاع مقدس کارهای مهمی صورت گیرد.

وی انعکاس فعالیت‌های جوانان موفق در رسانه‌ها را خواستار شد و گفت: صدا و سیما می‌تواند با برنامه‌های سازنده در تشویق جوانان اقدام کند و خوشبختانه برنامه‌های خوبی را نیز از رسانه ملی شاهد بوده‌ایم.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان‌شرقی افزود: تجلیل از جوانان نمونه بر اساس شاخص‌های اعلام شده و پس از طی مراحل لازم خواهد بود.

وی بازدید میدانی از برنامه‌های اجرایی اوقات فراغت را خواستار شد و گفت: در آستانه اوقات فراغت در تابستان استفاده حداکثری و برنامه‌ریزی جدی ضروری است و در این زمینه از فضاهای مدرسه و مساجد می‌توان استفاده بیشتری می‌شود.

استوارآذر تاکید کرد: برخی ادارات نیز فضاهای خوبی دارند که می‌توانند در ساعات بعد از ظهر در اختیار جوانان و نوجوانان قرار گیرد و برنامه‌های اوقات فراغت انجام گیرد.

وی بر استفاده از ظرفیت دستگاه‌های مردم نهاد در غنی‌سازی اوقات فراغت تاکید کرد و گفت: در دولت فعلی نیز بر اهمیت توجه به مسائل جوانان از طریق سازمان‌های مردم نهاد تاکید شده و حمایت می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان‌شرقی اهمیت فضاهای مجازی در پر کردن اوقات فراغت را یادآور شد: هدایت جوانان در این فضای مجازی و ایجاد سایت‌های اینترنتی مناسب باید مورد توجه قرار گیرد چرا که نقش فضاهای مجازی انکار کردنی نیست.

وی  جذابیت و پایداری برنامه‌های اوقات فراغت را خواستار شد و گفت: برخی برنامه‌ها آغاز خوبی دارند اما در ادامه با کاهش مخاطب و جذابیت برنامه‌ها روبه‌رو می‌شوند که می‌توان در این راستا توجه بیشتری کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :