رئیس جمهوری گفت: حرکت سریع به سمت توسعه با محوریت اشتغال جوانان، در فضای کشور آغاز شده است.

به گزارش تبریزمن، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی که به مشهد سفر کرده است روز شنبه در مراسم آغاز عملیات برقی سازی راه آهن مشهد – تهران افزود: شرط محوری برای نیل به این هدف اتحاد، همدلی، همزبانی، جهاد، فداکاری، حضور در صحنه و تعامل و همکاری همه قوا با یکدیگر است.

وی ادامه داد: دهه فجر امسال با پیروزیهای ملت ایران بر قدرتهای جهانی، فرجام برجام و حرکتهای بعد از برجام همراه شد و اینک باید برجام ملی و برجام ۲ آغاز تا از این فرصت برای توسعه کشور بهره مطلوب و حداکثری گرفته شود.

رئیس جمهوری همچنین با اشاره به انتخابات فرارو گفت: ماه آینده در هفتم اسفند همه پای صندوقهای انتخابات خواهیم بود، صندوقهایی که برای ملت همواره سرنوشت ساز بوده و هست.

وی افزود: انتخابات مجلس خبرگان رهبری اهمیت زیادی دارد از آن جهت که مهمترین نهاد حکومتی ما است و انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز بسیار مهم می باشد زیرا نه تنها از آن جهت که جامعه ما بر مبنای قانون و قانونمداری است بلکه مجلس نقش فراوانی در توسعه اخلاق ماهیت و معنویت کشور دارد.

وی ادامه داد: هر چه نمایندگان منتخب عالمتر، باتجربه تر و متخصص تر باشند و بتوانند در کنار دولت و قوه قضائیه تحت راهبریهای رهبر معظم انقلاب اسلامی کشور را پیش ببرند، منافع و مصالح مردم و کشور بیشتر حاصل خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی گفت: ایران ظرفیتهای فراوانی برای پیشرفت دارد و به تناسب افزایش تعامل، هماهنگی و همکاری دستگاههای اجرایی، قضایی، قانونگذاری و نیروهای مسلح سرعت حرکت کشور به سمت توسعه و دستیابی به اهداف نظام و انقلاب بیشتر خواهد شد.

وی در ادامه همچنین با اشاره به پروژه های ریلی مورد بهره برداری در خراسان رضوی افزود: توسعه ناوگان ریلی درون و برون شهری از اهداف دولت است زیرا امنیت، سلامت و محیط زیست را تضمین و آرامش، آسایش و حمل و نقل آسان برای مردم توام با صرفه جویی سوخت را فراهم می کند.

رئیس جمهوری ادامه داد: این اقدامی بزرگ و مهم است و باید این توسعه در سطح کشور گسترده شود، پارسال عملیات برقی کردن و اجرای قطار سریع السیر تهران – قم – اصفهان آغاز شد و امروز نیز پروژه برقی سازی و افزایش سرعت در مسیر راه آهن مشهد – تهران به اجرا درآمده است.

وی گفت: همچنین در اغلب نقاط کشور ارتباط و اتصال ریلی به بنادر و مرزهای اصلی در دست انجام است که شروع پروژه راه آهن چابهار، اتمام اتصال راه آهن ایران به ترکمنستان از مرز اینچه برون و همچنین پیگیری اجرای پروژه اتصال ریلی جمهوری اسلامی ایران به جمهوری آذربایجان و عراق از برنامه های مرتبط با این هدف است.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی افزود: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته راه آهن جمهوری اسلامی ایران از خوزستان به بصره متصل خواهد شد.

وی تاکید کرد: همه پشتیبانیهای لازم را انجام می دهیم تا در ایام اربعین سال آینده زائران کربلا با قطار به زیارت حرم مطهر حضرت اباعبدالله(ع) سفر کنند.

رئیس جمهوری ادامه داد: اگر همت شود از طریق ناوگان ریلی می توان زائران مشهدالرضا(ع) را به کربلا انتقال داد که از لحاظ مادی و معنوی اهمیت ویژه ای دارد.

وی گفت: توسعه ناوگان ریلی از جمله محورهای مورد توجه دولت است لذا امروز پایتخت معنوی ایران با قطار سریع السیر به پایتخت سیاسی کشور متصل شد.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی افزود: پس از برجام فضای مناسب برای توسعه مناسبات جمهوری اسلامی با جهان فراهم شده و امروز کشورهای مختلف، بخش خصوصی و ایرانیان مقیم خارج متقاضی فعالیت با ایران هستند.

وی ادامه داد: افتتاح ۲۵ هزار میلیارد ریال پروژه در خراسان رضوی در دهه فجر امسال که رشد دو برابری نسبت به پارسال دارد تحولی بزرگ در کشور و بیانگر حرکت مردم و جامعه در مسیر آبادانی، توسعه و تحول است.

رئیس جمهوری ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد ایرانی آبادتر و تحول در حوزه حمل و نقل باشیم.
وی گفت: هم اینک در حوزه ناوگان هوایی نیز تلاش زیادی صورت گرفته تا مردم با ناوگانی بهتر سفرهای هوایی را انجام دهند.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی افزود: اقدام اخیر دولت در مورد انعقاد خرید ۱۴۰ فروند هواپیمای مسافربری تحولی بزرگ در ناوگان هوایی ایران ایجاد می کند.
وی ادامه داد: همین تحول در بحث ریلی و جاده ای در دست پیگیری است و باید با نوسازی و ارتقاء ناوگان، وضعیت سالهای تحریم را جبران کنیم.

عملیات اجرایی طرح برقی سازی راه آهن مشهد – تهران با سرمایه گذاری دو میلیارد دلار امروز با حضور رئیس جمهوری در مشهد آغاز شد.
رئیس جمهوری اسلامی ایران صبح امروز ۱۷ بهمن ماه همراه با معاونین اجرایی و فرهنگی و رئیس دفتر ریاست جمهوری و نیز وزیر راه و شهرسازی وارد مشهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در پی حضور در مراسم بهره برداری از اتصال قطار شهری مشهد به فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد، افزایش ظرفیت مسیر ریلی مشهد – تهران در قالب تراک بندی و هوشمندسازی ترافیک قطار و توسعه و افزایش ظرفیت ایستگاه راه آهن، همچنین افتتاح شش پروژه صنعتی از طریق ویدئوکنفرانس، بیمارستان حشمتیه و پردیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، کنارگذر شهرستان چناران و پنج هزار واحد مسکن مهر به زیارت بارگاه منور حضرت علی بن موسی الرضا(ع) می رود تا عصر امروز مشهد را به مقصد تهران ترک کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :