نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بعید نیست فاجعه منا عمدی باشد،‌گفت: در پشت پرده برنامه‌هایی وجود دارد که قداست زیارتگاه‌ها و شعائر را بشکنند و حرم امن الهی بودن را در افکار عمومی خدشه‌دار کنند.

به گزارش تبریزمن، محمد اسماعیل سعیدی با بیان اینکه دو اتفاق سقوط جرثقیل و حادثه منا برای افکار عمومی اثبات کرد که آل سعود توان و لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارد، اظهار داشت: با اینکه آل سعود عنوان خادم الحرمین را با خود یدک می‌کشد ولی واقعیت این است که آنها خائن الحرمین هستند.

منا6

وی افزود: سعودی‌ها با تخریب آثار و بناهای مقدس مسلمانان در گذشته، نشان دادند که به اعتقادات مسلمانان اهمیتی قائل نیستند.

نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تنها، بی‌کفایتی در این فاجعه مطرح نیست، تصریح کرد: بعید نیست این فاجعه، عمدی باشد، چراکه در پشت پرده برنامه‌هایی وجود دارد که قداست زیارتگاه‌ها و شعائر را بشکنند و حرم امن الهی بودن را در افکار عمومی خدشه‌دار کنند.

سعیدی با اشاره به مسئولیت و رسالت دولت‌های اسلامی در این موضوع، خاطر نشان کرد: روسای جمهور دول اسلامی، به‌ویژه رئیس جمهوری اسلامی ایران از تریبون نیویورک برای اعتراض به فاجعه منا استفاده کند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه از فرصت مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای مطرح کردن دو موضوع باید استفاده شود، اظهار داشت: اعلام بی‌کفایتی آل‌سعود در اداره کنگره حج و واگذاری اداره حرمین شریفین به سازمان کنفرانس اسلامی موضوعات مهمی است که باید در این مجمع جهانی بیان شود.

به نقل از خبرگزاری تسنیم، وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی نیز از طریق اختیاراتی که دارد، پیگیر جدی موضوع خواهد بود، تصریح کرد: مسبب فاجعه که موجب جریحه دار کردن قلوب میلیون‌ها مسلمان شد و بازتاب منفی در جهان داشت، باید معرفی شده و به سزای اعمال خود برسد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :