رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تبریز از نتیجه بخش بودن پیگیری های کمیسیون شهرسازی شورای شهر تبریز و اجرائی شدن طرح احیاء مجموعه صاحب آباد شامل میدان صاحب الامر و مجموعه های پیرامون در آینده نزدیک خبر داد .

http://fbabaei.ir/wp-content/uploads/photo_2017-04-18_08-33-15.jpg

به گزارش تبریزمن، دکتر فریدون بابایی اقدم ضمن اعلام خبر فوق افزود : هفته گذشته معاون وزیر راه وشهرسازی  راس یک هیات بلند پایه در راستای سفر وی  به تبریز از میدان صاحب الامر  (صاحب آباد ) و مسجد حسن پادشاه بازدید کردند که در نهایت تفاهم‌نامه همکاری چندجانبه  فی ما بین شهرداری تبریز ، وزارت راه‌ وشهرسازی، استانداری آذربایجان‌شرقی و  اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان منعقد گردیده و احیای مجموعه تاریخی صاحب‌آباد، در دستور کار مشترک طرفین قرار گرفت.

دکتر بابایی اقدم افزود :  در این تفاهم‌نامه با اشاره به جایگاه ویژه فرهنگی و تاریخی مجموعه تاریخی صاحب‌آباد آمده است: این مجموعه تاریخی، نقش مهمی در تحولات فرهنگی و اجتماعی کشور در قرون نهم و دهم هجری شمسی داشته و با توجه به شاخص‌های فرهنگی، تاریخی و اقتصادی مورد نظر شهرداری تبریز  به عنوان برنامه بازآفرینی شهری در صدر اهدف شهر تبریز قرار دارد.

بابایی اقدم   افزود: طبق اعلام کارشناسان، میدان صاحب الامر نه تنها به لحاظ وسعت، بلکه به لحاظ قدمت نیز قدیمی‌ترین نمونه میدان شهری موجود در کشوراست و بر اساس این اهمیت، باید با همکاری ارگانهای مختلف، قسمت اصلی این میدان عظیم را دوباره احیا نموده و به عنوان یکی از مراکز گردشگری تبریز در ۲۰۱۸ معرفی کرد .

وی اضافه کرد: خوشبختانه با پیگیری های انجام یافته  ، مرمت و بهسازی این مجموعه، در دستور کار شهرداری تبریز قرار گرفته که نیازمند کمک ارگانهای مختلف دولتی جهت مرمت و احیاء این میدان تاریخی و اماکن تاریخی محدوده میدان، شامل مسجد و کاروانسرای حسن پادشاه، حمام جهانگیر خان ، مدرسه اکبریه ،بازارچه شتربان و کاروانسرای کشمشچیلر میباشد.

دکتر بابایی اقدم در پایان افزود ،طی روزهای آتی پیگیریهای لازم را جهت شروع عملیات مرمت مجموعه صاحب الامر به نمایندگی از کمیسیون شهرسازی شورای شهر انجام خواهد داد.

http://fbabaei.ir/wp-content/uploads/57464308.jpg

http://fbabaei.ir/wp-content/uploads/photo_2016-11-01_00-01-24-1.jpg


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :