نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: رانت خواری، رشوه و دریافت حقوق های نجومی به هیچ عنوان زیبنده نظام اسلامی نیست و باید با این مظاهر فساد به شدت برخورد شود.

به گزارش تبریزمن، آیت الله محسن مجتهدشبستری چهارشنبه شب در جمع اصناف و کارمندان بسیجی تبریز، با اشاره به نقش بارز و ممتاز بسیج در عرصه های مختلف، اظهار کرد: بسیجیان به عنوان نیروهای مخلص و مدافع حقیقی نظام اسلامی می توانند با این حرکت ها و پدیده های زشت اقتصادی مبارزه کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید ایران اسلامی از نظر فرهنگی و اقتصادی اسوه و الگو برای سایر ممالک اسلامی و غیراسلامی باشد، افزود: به همت بسیجیان فعال در اقشار مختلف به خصوص پایگاه های مقاومت ادارات، سازمان ها و نهادهای مختلف می توان جلوی فسادهای فرهنگی، اداری و اقتصادی را گرفت.

آیت الله مجتهدشبستری با توصیه کارکنان دولتی و بخش خصوصی به رعایت حقوق مردم و حساب و کتاب های اداری، گفت: کارکنان بسیجی باید پاکدستی را در ادارات و سازمان های مختلف رواج دهند.

وی یادآور شد: مردم ولایت مدار و متدین ایران اسلامی برای حفظ و تثبیت نظام بیش از ۳۰۰ هزار شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده اند تا اجازه داده نشود تعدادی مزدور احکام و مسایل اسلامی را بازیچه خود و منافع شخصی قرار دهند که باید با این افراد به شدت برخورد کرد.

آیت الله مجتهدشبستری با اشاره به ابتکار زیبا و به جای امام خمینی(ره) در تشکیل بسیج، گفت: به هر کسی نمی توان بسیجی گفت، بلکه بسیجی کسی است که دارای اعتقادات محکم و قوی به اصول و فروع دینی بوده و دارای افکار بلند باشد.

وی، از وجود اجناس خارجی فراوان در بازار ابراز تاسف و تعجب کرد و افزود: باید بسیجیان ترویج کنند که با وجود اجناس داخلی، خرید و فروش جنس های خارجی در بازار ممنوع شود.

امام جمعه تبریز با اشاره به ناآگاهی برخی مردم در خرید اجناس خارجی، اظهار کرد: همه معتقدند که واردات بی رویه اجناس خارجی موجب رکود در کشور می شود، بنابر این نباید با خرید این اجناس به اقتصاد کشور ضربه زد.

آیت الله مجتهدشبستری با اشاره به نقش بسیجیان در دوران انقلاب و دفاع مقدس، یادآور شد: در دوران دفاع مقدس علاوه بر نیروهای نظامی، نقش بسیج به خصوص بازاریان و اصناف فراموش ناشدنی بود، زیرا که علاوه بر ایثار جانی، تدارکات مالی لازم را هم برای جبهه ها فراهم می کردند.

وی، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر، اظهار کرد: مسئولان سراسر کشور باید از این شهدای راه آزادی و حقیقت و خدمت گذاری به مردم تبعیت کرده و خود را محدود به برگزاری مراسم و یادبودها نکنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :